Nic nie stoi na przeszkodzie żeby nadać nowy numer domu dla tego drugiego np. 44AMonika1234 pisze: ↑01 wrz 2022, 10:01Na wsiach jest wiele takich sytuacji że, pod jednym adresem/numerem na podwórku stoi dwa domy gdzie mieszkają różne rodziny i prowadzą centralnie odrębne gospodarstwa mają swoje ogrzewania itp. wychodzi na to że jedni skorzystają a drudzy NIE?
Przecież jak mają dwa domy na jednym podwórku, to mają też dwa odrębne piece, oba piece wykazane, więc nie widzę przeszkód, żeby przyznać obu rodzinom. U nas jest mnóstwo takich sytuacji, są bliźniaki, które mają taki sam numer nadany, a rodziny całkowicie nawet niespokrewnione.Monika1234 pisze: ↑01 wrz 2022, 10:01Na wsiach jest wiele takich sytuacji że, pod jednym adresem/numerem na podwórku stoi dwa domy gdzie mieszkają różne rodziny i prowadzą centralnie odrębne gospodarstwa mają swoje ogrzewania itp. wychodzi na to że jedni skorzystają a drudzy NIE?
Realizując deklarację z prowadzonego przeze mnie szkolenia dotyczącego zasad przyznawania dodatku węglowego, przekazuję pozyskaną z Ministra Klimatu i Środowiska propozycję zmian ustawy o dodatku węglowym z dnia 5 sierpnia 2022 r. (Dz.U. z 2022 r. poz. 1692). Dla ułatwienia lektury, załączam również wyciąg z ustawy z naniesionymi na niego poprawkami - tak, aby był widoczny efekt końcowy wprowadzanych zmian.
Zmiany te zostaną zgłoszone jutro jako propozycja poselska, przy okazji prac nad ustawą o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw i jutro zostaną prawdopodobnie przyjęte. Piszę prawdopodobnie, bo jest jeszcze szansa na ich modyfikację w sposób ułatwiający samorządom realizację wypłat dodatku.