pierwsze posiedzenie grupy roboczej zwołuje przewodniczący ZI na wniosek instytucji/organizacji/ZI lub z własnej inicjatywy . Informacja o zwołaniu po raz pierwszy gr w danej sprawie ma formę pisemną, a zasady zwoływania i tryb działania gr określa regulamin ZI. Kolejne spotkania gr w danej sprawie odbywają się w terminach ustalonych przez członków gr i odpowiednio do potrzeb danej rodziny ( art.9a ust.14)
nie nie ma nigdzie w przepisach na temat tego jak często...
warto jednak przyjąć taką praktykę jak u nas...
1) grupa robocza robi indywidualny plan pomocy rodzinie..
2) w planie określa się kto co robi i jaką częstotliwością (np. wizyta dzielnicowego raz na miesiąc)...
3) dodatkowo przypadki ad hoc... nie przewidziane... to jasne
mieliśmy kontrolę z przemocy. Pracownicy UW nie kwestionowali planów a wręcz chwalili.. Oczywiście chodzi o odrębny od tego na formularzu niebieskiej karty ....
realizujesz Rajski standardowe zadania grupy roboczej - nie widzę żadnej innowacji w Waszej "praktyce"
Ustawodawca w art.9b ust.3pkt1-3 jasno sprecyzował jakie zadania w szczególności ma realizować grupa robocza :
1) opracowują i realizują plan pomocy ( można opierać się wyłącznie na planie z wywiadu C ) ale można również stworzyć dodatkowy indywidualny "Plan.." ( do wyboru do koloru )
2)monitorują sytuację rodzin , w której dochodzi do przemocy ( czyli "Podział zadań grupy roboczej"- tu także-albo zostajesz na wywiadzie C albo tworzysz dodatkowy druk/ tabelę.np. Karta monitoringu .
3) dokumentują działania i efekty podejmowanych działań ( np. protokoły, notatki,)
ps. nie jest napisane ile spotkań ma zarejestrować grupa robocza - ale ze względu na etapy pracy - jakie powinna zrealizować gr - umownie przyjmuje się że nie nie mniej niż 3 .