III Regionalna Konferencja \"I. Spotkanie Przewodniczących Zespołów Interdyscyplinarnych z terenu województwa śląskiego - Przemoc w rodzinie, Asystent Rodziny

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
studia praca socjalna ustawa o przeciwdziałaniu przemocy wniosek do ZK Co powinna zrobić szkoła??? Procedura niebieskiej karty - prawa i obowiązki Ankieta Asystent Rodziny

Napisano: 11 paź 2012, 11:57

Zapraszamy do rejestracji na III Regionalną konferencję \"I. Spotkanie Przewodniczących Zespołów Interdyscyplinarnych z terenu województwa śląskiego \", która odbędzie się w dniu 07 listopada 2012r. w Sosnowcu.

miejsce: aula Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, ul. Kilińskiego 43
w godzinach 9:00 – 15:30

Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: [email protected] lub zgłaszać telefonicznie pod numerem telefonu: (32) 296 2 311

W trakcie III Regionalnej Konferencji nt. przeciwdziałania przemocy odbędzie się uroczyste zawiązanie Regionalnej Śląskiej Koalicji na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz omówienie materiału merytorycznego dot. pracy grup oboczych.

Koalicja w ramach swojego działania będzie starała się wpływać pozytywnie na kształtowanie polityki społecznej w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Będzie podejmowała inicjatywy zarówno na poziomie regionalnym, jak ogólnopolskim. W oparciu o współpracę na forum Koalicji możliwa będzie wymiana dobrych praktyk i informacji jak również lobbowanie na rzecz zmian legislacyjnych.

Pierwszym działaniem zrealizowanym przez Koalicję jest opracowanie materiału merytorycznego pt. Grupa robocza w procedurze udzielania pomocy osobom doświadczającym przemocy w rodzinie kierowanego do Pana Donalda Tuska Prezesa Rady Ministrów RP. Intencją pisma jest rozpoczęcie merytorycznego dialogu z podmiotami odpowiedzialnymi za opracowywanie i wdrażanie kompleksowego i skutecznego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Więcej informacji:
http://www.wsparcie.sosnowiec.pl/koalicjappr.html

~Adrian

Napisano: 11 paź 2012, 17:01

Zespoły interdyscyplinarne. Komu to potrzebne? - warto powtórzyć to pytanie za autorem istnejącego na tym forum tematu....
Poczytałem Wasz list otwarty do Premiera... Popieram postulat powoływania grup roboczych nie obligatoryjnie tylko w miarę potrzeby.
Jest jednak jedno ALE...
Czemu nie postulujecie, by Premier zainicjowal prace w kierunku uczynienia z pracowników socjalnych ludzi pełniacych służbę w interesie spoleczeństwa? By ich służba była calodobowa, zmianowa, tak jak Policji czy służby zdrowia, a nie tylko praca w godzinach 7.30 do 15.30. Przecież przemoc pojawia sie o różnych porach dnia i nocy, zatem trzeba, by ops był w stałej gotowości do działań!
~666


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Oprócz III Regionalna Konferencja \"I. Spotkanie Przewodniczących Zespołów Interdyscyplinarnych z terenu województwa śląskiego - Przemoc w rodzinie, Asystent Rodziny przeczytaj również:


Wezwanie Policji
wniosek do szpitala psychiatrycznego
ANKIETA ASYSTENT RODZINY PROSZĘ O WYPEŁNIENIE
AR możliwość szkoleń
Zadaniowy czas pracy
Przekazanie NK do innej gminy
małoletni sprawca przemocy
Spotkanie grupy
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x