Jak liczyć dochód, 10 dni pracowała i L4 do końca

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 10 maja 2018, 8:18

Przepraszam, że jeszcze raz wstawiam ten temat ale proszę o pomoc.

Witam,

Mam pewna zagwozdkę. Mianowicie Pani wróciła po urlopie wychowawczym do pracy, przynosi teraz zaświadczenie za drugi miesiąc, natomiast sprawa wygląda tak, że Pani przepracowała 10 dni, a resztę miesiąca była na zwolnieniu ponieważ jest w ciąży ponownie. Pracodawca nie dopełnił formalności i nie dostarczył do ZUS dokumentów w związku z czym Pani za kwiecień otrzymała tylko pewną kwotę wynagrodzenia. Reszta zapewne będzie jej wyrównana w maju dopiero za te pozostałe dni. Na chwilę obecną jesteśmy w stanie tylko policzyć jej zaświadczenie z kwietnia z pracy a co z pozostałą kwotą za którą zaświadczenie będzie jej w stanie wystawić ZUS dopiero w czerwcu z wyszczególnieniem kwoty za dni kwietnia i maj? Sprawa jest o tyle skomplikowana że gdyby dostała za cały kwiecień pieniądze zarówno z pracy jak i z ZUS to byłoby przekroczenie i teraz byśmy musieli już uchylić. Ale z kwotą obecną nie przekracza.
Co w takiej sytuacji. Wziąć pod uwagę tylko zaświadczenie od pracodawcy?
ZZZZZZ
Praktykant
Posty: 22
Od: 27 kwie 2017, 10:57
Zajmuję się: ŚW/ŚR


Napisano: 10 maja 2018, 8:58

wezwałabym zw wstrzymaniem o udokumentowanie wysokości zasiłku chorobowego za potrzebny ci okres i pomimo tego że wypłacony został później. Niedbalstwo pracodawcy nie powinno być podstawą do dalszego uprawnienia do świadczeń finansowanych z budżetu państwa, jak jej nie będzie pasować twoja interpretacja zawsze może się odwołać.
renulka
Referent
Posty: 468
Od: 04 sie 2017, 8:28
Zajmuję się: św, fa, śr, zdo

Napisano: 10 maja 2018, 10:00

też jestem za tym żeby wstrzyać. W ustawie mamy zapis o chorobowym ale po ustaniu stosunku pracy (wtedy sugerowalibyśmy się kiedy była wypłata i za jaki miesiąc uzysk). tutaj mamy wziąc dochód za kwiecień i jest to cały czas dochód powstały z zatrudnienia (i nie ma znaczenia że ZUS coś jej wypłaci czy pracodawca). Ja bym wzięła dochód pracodawcy + ZUS za kwiecień. Jak chce niech się odwoła.
ewa24
Referent
Posty: 272
Od: 27 wrz 2011, 10:04
Zajmuję się:
Lokalizacja: Włocławek, Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny