Kiedy odliczyć składke KRUS - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 05 sie 2015, 12:55

Kiedy odliczyć składkę KRUS? W przypadku, gdy rodzina uzyskuję dochód powyżej 1ha przeliczeniowego?
organista38
Stażysta
Posty: 78
Od: 12 cze 2015, 13:59
Zajmuję się:


Napisano: 05 sie 2015, 12:59

,,Z ha Przeliczeniowego....'' czyli 1000hap
kościelny

Napisano: 05 sie 2015, 13:59

Odliczasz wtedy, gdy składka jest opłacona.
m,agda84

Napisano: 06 sie 2015, 8:31

Czyli nie ważne czy ktoś ma dochód z gospodarstwa rolnego, tylko jeśli opłaca KRUS to w każdym wypadku odliczamy im tą składkę od dochodu, dobrze to rozumiem?
organista38
Stażysta
Posty: 78
Od: 12 cze 2015, 13:59
Zajmuję się:

Napisano: 06 sie 2015, 8:56

Jeżeli nie ma żadnego gospodarstwa a opłaca sobie składkę - nie odliczam.
Opłaca mu ktoś składkę w zamian za pomoc w gospodarstwie - nie odliczam.
wwz

Napisano: 06 sie 2015, 9:03

Ok to już prawie sobie wszystko poukładałem, a jeśli ma gospodarstwo rolne poniżej 1ha przeliczeniowego to wtedy odliczamy KRUS czy nie?
organista38
Stażysta
Posty: 78
Od: 12 cze 2015, 13:59
Zajmuję się:

Napisano: 06 sie 2015, 9:10

Poniżej 1 ha też odliczam.
wwz

Napisano: 06 sie 2015, 9:37

A na pewno poniżej 1 ha przeliczeniowego też się odlicza KRUS? Bo przecież w świetle przepisów takiej osobie dochód liczymy powyżej 1 ha przeliczeniowego, czy prawomocnym jest odliczanie składki KRUS jeśli gospodarstwo rolne ma poniżej 1 ha przeliczeniowego?
organista38
Stażysta
Posty: 78
Od: 12 cze 2015, 13:59
Zajmuję się:

Napisano: 06 sie 2015, 9:53

Zgadzam się z Twoim poglądem - nie powinno się odliczać skoro w art. 8 ust 4 pkt 6 dochodu z użytków rolnych poniżej 1 ha nie wlicza. Nie liczymy dochodu więc nie pomniejszamy, chcesz to sobie składkę płacisz.
wwz

Napisano: 06 sie 2015, 11:32

Zwróćcie uwagę na art. 8 ust. 3 ustawy , w nim jest mowa, co uznajemy za dochód:
"sumę miesięcznych przychodów (...) BEZ WZGLĘDU na tytuł i źródło ich uzyskania,(...), pomniejszoną o: (...)składki na ubezpieczenie zdrowotne określone w przepisach o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ubezpieczenia społeczne określone w odrębnych przepisach;

Dlatego, pomimo, że osoba nie ma gospodarstwa rolnego, lub ma mniejszy niż 1 ha, jeżeli płaci składkę KRUS (nawet płaconą na swój wniosek) to pomniejszamy cały dochód rodziny o jej wysokość.
kizia


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x