kontynuowanie nauki - zakończenie

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 03 wrz 2015, 10:39

Witam serdecznie! Mam następujące pytanie, napiszcie proszę jaka jest u Was praktyka ewentualnie czy posiadacie jakieś opinie bądź interpretacje.
Jak wypłacacie pomoc dla wychowanków, którzy ukończyli w kwietniu szkołę (podeszli lub nie podeszli do matury) ale świadectwo otrzymali w kwietniu. Czy takim osobom świadczenie na kontynuowanie nauki przysługuje do 31 sierpnia tj. do końca roku szkolnego, czy powinno być do czasu skreślenia z listy uczniów, czyli do k. kwietnia?
Wiadomo, że nie podejmą żadnej nowej szkoły do września, bo nie mają jak, planują np. dalej we wrześniu czy październiku.
Magdalenata


Napisano: 06 wrz 2015, 16:21

Naprawdę nikt, nic???
Magdalenata

Napisano: 07 wrz 2015, 8:27

My robimy tak:
Jeśli wychowanek planuje podjąć naukę po wakacjach (ale tak naprawdę) to jeśli kontynuacja nauki nie wynika z Programu Usamodzielnienia (rubryka dotycząca planów edukacyjnych) to spisuje się modyfikację planu usamodzielnienia (najpóźniej w kwietniu), z której będzie wynikało, że wychowanek zamierza się uczyć dalej po wakacjach.
Wówczas ma prawo otrzymywać pomoc do końca sierpnia (i faktycznie podejmował dalej naukę).
mopsinek

Napisano: 07 wrz 2015, 8:35

też tak robię, jak zakończy naukę nawet w kwietniu ale z IPS wynika że pójdzie od września dalej to wtedy przyznaję mu od września decyzją na nową szkołę i dopiero wtedy wypłacam za wakacje ( wcześniej tego nie robię żeby w razie czego się w nienaleznie pobrane świadczenie nie bawić )
TOMASZ6

Napisano: 07 wrz 2015, 8:52

A na jakiej podstawie nie wypłacasz w wakacje? Wypłacasz też odsetki? Nie wolno w ten sposób, jeśli nie masz uregulowane decyzją. To nie może być widzimisię urzędnika, wypłacę lub nie bo mogą być nienależne...
Każdy ma prawo zmienić zdanie, zmieni się danej osobie sytuacja zdrowotna czy życiowa i mimo planów może wszystko runąć.
Podstawą do wypłaty jest w tym momencie IPU... osoba chciała kontynuować to miała prawo uzyskać pomoc, a my już nie mamy wpływu na ich dalsze losy. Jak pójdzie do tej szkoły od września to ok, jak nie... ważne, że mamy podkładkę (własnie IPU) dlaczego wypłaciliśmy.
Jednak nie można nie wypłacać jeśli się należy... Z księgowości jeszcze nikt do Ciebie nie przyszedł? Kto zapłaci odsetki za niewypłacone w terminie świadczenia (a to może wyjść podczas kontroli finansowej).
mopsinek

Napisano: 07 wrz 2015, 12:17

sprawa jest dyskusyjna bo w decyzji piszę że ma przyznane do czasu ukończenia nauki w konkretnej szkole i to jest np. data ukończenia szkoły na świadectwie, dlatego też nie wypłacam póki wychowanek (tylko ten na starych zasadach) nie zacznie nauki w nowej szkole
TOMASZ6


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny