AS PROTEZY - OKRES KARENCJI

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 04 wrz 2015, 21:25

młody chłopak, pracujący złożyl u nas wniosek o dofinasowanie protezy przedramienia z as-a, w roku ubiegłym uzyskał dofinasowanie ze środków algorytmowych. Do wniosku dołączył prośbę o zmniejszenie karencji a także zaswiadczenie lekarskie potwierdzające, że proteza którą uzyskał z NFZ jest już nieodpowiednia z powodu pzrekształcenia się kości.....Czy ktoś miał juz taką sytuację?Kto podejmuje taką decyzje? my jako realizator programu czy może dla pewności przekazać wniosek do oceny naszego eksperta
MIŚKA
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 279
Od: 03 wrz 2015, 20:57
Zajmuję się:


Napisano: 07 wrz 2015, 11:45

W przypadku As-a można się starać o dofinansowanie protezy na III i IV poziomie jakości, a z algorytmowych I i II, więc moim zdaniem to zupełnie dwa różne przedmioty dofinansownia i nie obowiązuje tu karencja.
pcpr-ja

Napisano: 07 wrz 2015, 16:02

no właśnie, że nie. Z interpretacji jakie otrzymaliśmy z PFRON jak również ze szkolenia wynika jest okres karencji bez względu czy jest to proteza dofinansowana z as-a czy z algorytmowych.
Gość

Napisano: 09 wrz 2015, 11:42

Bardzo proszę o przesłanie takiej interpretacji na adres [email protected]. Mamy u nas taki przypadek, że osoba niepełnosprawna składa jednocześnie dwa wnioski na dwie protezy( proteza kończyny dolnej). Jedna proteza z środków algorytmoych gorszej jakości i druga z AS-a lepszej jakości, na tą sama nogę.
pcprwloszczowa


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny