Mieszkaniec DPS ma staż, jak liczyć odpłatność? - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Napisano: 03 wrz 2019, 11:54

Witam! Czy może miał ktoś mieszkańca DPS, który ma staż? Chodzi o odpłatność, czy staż jest traktowany jak praca, chodzi o art. 61 pkt 4?

Zgodnie z art. 61 ust.4 ustawy o pomocy społecznej:
„Dochód mieszkańca domu podejmującego pracę ze wskazań terapeutyczno-rehabilitacyjnych lub uczestniczącego w warsztatach terapii zajęciowej, stanowiący podstawę naliczania opłaty, zmniejsza się o 50% kwoty otrzymywanej z tytułu wynagrodzenia za tę pracę lub o kwotę odpowiadającą wysokości kieszonkowego wypłacanego z tytułu uczestnictwa w tych warsztatach.”

DPS na wywiadzie liczy 50% dochodu stażowego.
elf40
Praktykant
Posty: 1
Od: 03 wrz 2019, 11:37
Zajmuję się: PS


Napisano: 04 wrz 2019, 9:00

Co do zasady staż jest również jedną z form zatrudnienia (stosunku pracy). Mimo, że jego istota opiera się na zdobywaniu doświadczenia i kompetencji, to stażysta jednak pracuje i wykonuje określone zadania, których zakres jest zbliżony do obowiązków etatowego pracownika na danym stanowisku. A więc – jeżeli mieszkaniec DPS podjął aktywizację zawodową w tej formie ze wskazań terapeutyczno – rehabilitacyjnych, to DPS słusznie liczy 50% tego dochodu, zgodnie z art. 61 ust. 4 ustawy o pomocy społecznej.
Quidquid latine scriptum sit, sapienter videtur
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 2112
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: rzucam pyrami w dinozaury
Lokalizacja: Kątownia, trzecie drzwi po prawej



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x