https://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/autor ... nie/smybp5
PARTNER SERWISU
onet.
Wiadomości
Wiadomości › Regionalne › Wrocław Obserwuj600
Onet
dzisiaj 13:04
Autor skandalicznego wpisu o ukraińskich jeńcach wrócił na uczelnię
Tomasz Pajączek Dziennikarz Onetu
Obserwuj567
"Bogusław Paź, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, który na początku roku po publikacji kontrowersyjnego wpisu na swoim profilu na Facebooku został odsunięty od pracy ze studentami, właśnie wrócił na uczelnię. Rzecznik dyscyplinarny umorzył postępowanie ws. naukowca.
Rzecznik dyscyplinarny, który zajmował się sprawą profesora Pazia podkreślił, że jego wpis był niewłaściwy, ale miał charakter prywatny. Dlatego też postępowanie zostało umorzone.
REKLAMA
– Rzecznik dyscyplinarny odniósł się do obowiązujących przepisów prawa. Biorąc pod uwagę materiał dowodowy orzekł, że wpis profesora nie był związany z jego pracą dydaktyczną – przyznaje Jacek Przygodzki, rzecznik Uniwersytetu Wrocławskiego.
Przypomnijmy, w styczniu prof. Paź na swoim profilu na Facebooku zamieścił drastyczny film, na którym widać było dokładnie, jak prorosyjscy separatyści znęcają się nad Ukraińcami. Całość okrasił komentarzem: "Banderowskie ścierwa dostają łomot aż miło. I jak tu nie kochać Ruskich?".
Zaraz po nagłośnieniu sprawy przez media, kontrowersyjny wpis został usunięty. Wcześniej wywołał jednak olbrzymie poruszenie. – Po przeczytaniu wpisu rektor był zszokowany. Wszelkie granice zostały przekroczone – mówił wówczas rzecznik Uniwersytetu.
Na uczelni słychać było głosy, że prof. Bogusław Paź na swoim profilu nie pierwszy raz negatywnie wypowiadał się na temat Ukrainy. Nigdy jednak jego wpisy nie były tak skandaliczne.
Teraz, po czterech miesiącach zawieszenia, prof. Paź znów może prowadzić zajęcia ze studentami w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Na tym jednak sprawa profesora się nie kończy, bo swoje postępowanie wciąż prowadzi także prokuratura. Zgodnie z literą prawa – za nawoływanie do nienawiści na tle rasowym albo znieważenie grupy ludzkości z powodu jej przynależności narodowej grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności."
|
Dyskusje (33)
popularne najnowsze wątki moje
~AgaT : W Polsce prawo (nie wspominając o sprawiedliwości) jest bardzo tolerancyjne np: „Policja i Prokuratura w Przemyślu postanowiły umorzyć postępowanie dotyczące publicznego eksponowania symboliki banderowskiej – styczeń 2015. Według uzasadnienia, było to „publicznie ujawnienie własnego poglądu”, ... rozwiń całość
dzisiaj 16:43 | ocena: 93% | odpowiedzi: 35
odpowiedz
oceń: -1 +1
~walker : kanadyjskie media donosza o smierci ukrainskiego przestepcy wojennego vladimira katriuka, 93, ktory byl na 2 miejscu na liscie najwiecej poszukiwanych przez centrum simona viesenthall, katriuk byl operatorem karabinu maszynowego w formacji SS i bral udzial przy rozstrzelaniach ludnosci w ... rozwiń całość
43 minuty temu | ocena: 100% | odpowiedzi: 1
odpowiedz
oceń: -1 +1
~felix : Ło rany Poroszenki ustawa o weteranach we Wroclawiu obowiązuje kto pomawia i łże boCHaterów UPA SS Galizeiń ten do ancla ma być zamknięty na 3 lata mało tego jego zona i jego tata ".Wisła" im życie uratowała z lepianek i łuczywa do kamienic i elektryczności poprzemieszczała Polak ma na nich ... rozwiń całość
dzisiaj 17:38 | ocena: 100%"