nie mieszka w domu a chce ubiegać się o dodatek...

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 16 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 27 kwie 2017, 11:28

witam

mam pewne wątpliwości gdyż miałem wczoraj rozmowę telefoniczną z pewnym panem który chce ubiegać się o dodatek mieszkaniowy, z tym że on nie mieszka w tym mieszkaniu ma na niego tytuł prawny , ponosi opłaty itd, twierdzi że przybywa u swojej matki 200 km od miejsca zamieszkania, powiedziałem mu że nie ma takiej możliwości gdyż oprócz tytułu prawnego trzeba faktycznie mieszkać i przebywać w mieszkaniu i nie wiem czy mu dobrze powiedziałem. Co wy myślicie na ten temat?
kamos90
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 87
Od: 20 mar 2017, 9:47
Zajmuję się: Dodatki mieszkaniowe/dodatki energetyczne/ archiwum zakładowe/ sekretariat/ prace społeczno - użyteczne


Napisano: 27 kwie 2017, 11:34

Też tak uważam. W lokalu trzeba zamieszkiwać, sam tytuł prawny nie wystarczy. Chyba, ze wyjechał do matki "na chwile", żeby np. opiekowac się nią w chorobie.
Maxima
Podinspektor
Posty: 1246
Od: 14 kwie 2017, 9:34
Zajmuję się: DM DE

Napisano: 28 kwie 2017, 15:14

:lol: ale mu powiedziałaś :lol: ... ale jak już będziesz pisać odmowną decyzję użyj zwrotu "CENTRUM ŻYCIOWE WNIOSKODAWCY ZNAJDUJE SIĘ.... "
małe ww
Podinspektor
Posty: 1167
Od: 11 kwie 2014, 9:44
Zajmuję się:

Napisano: 04 maja 2017, 12:42

w życiu mu nie udowodnisz, gdzie mieszka. Zawsze ci powie, że on musi co jakiś czas jechać opiekować się mamą a jego centrum życiowe jest w jego mieszkaniu ;) .
tekla
Praktykant
Posty: 24
Od: 22 mar 2017, 13:27
Zajmuję się: DM+DE

Napisano: 11 maja 2017, 12:40

Nie chcę powielać tematu, więc się "doczepię" :)
Mam podobną sytuację, tylko po czasie. Pani X korzysta z DM od 2 lat. Okazało się ze nigdy w tym lokalu nie mieszkała. Zamieszkiwał tam jej syn z rodziną. Tytuł prawny miała ona - najem z TBS, więc nawet nie jest to mieszkanie własnościowe aby móc podeprzeć się umową uzyczenia. TBS nie wyraża zgody na podnajem. Wniosek był na nią, jej dochody również policzone. Nie musze nawet udowadniać, że nie mieszkała. W aktach z pomocy społecznej jest wywiad alimentacyjny - wszystko czarno na białym. W oświadczeniu równiez mi podała ze tam nie mieszkała.
Z jednej strony, podobno nie ruszać g ..... póki nie śmierdzi, ale jakby tak każdy robił, składał wnioski a nie mieszkał...
Maxima
Podinspektor
Posty: 1246
Od: 14 kwie 2017, 9:34
Zajmuję się: DM DE

Napisano: 11 maja 2017, 21:33

Zgoda, lepiej nie ruszać tych starych spraw. Przy nowej należałoby troszkę wnikliwiej podejść, rozważyć dochody wszystkich, stan majątkowy, zobowiązania itd. Być może jest tam tragiczna sytuacja i warto pomóc. W razie wątpliwości można zwyczajnie wytłumaczyć, by lepiej zabrali wniosek i nie wracali, ewentualnie że teraz ostatni raz.
PCW
Inspektor
Posty: 2895
Od: 14 kwie 2014, 7:31
Zajmuję się:

Napisano: 22 maja 2017, 13:07

Nie ruszać starych spraw, a co z art. 304 § 2 k.p.k.?
jaa
Praktykant
Posty: 30
Od: 22 maja 2017, 12:01
Zajmuję się: DM

Napisano: 22 maja 2017, 13:33

Nie sądze, aby to pociągać pod przestępstwo...
Ale z PCW też się nie zgodzę: "może warto pomóc ..."? Nie zawsze można. Nie wbrew przepisom.
Maxima
Podinspektor
Posty: 1246
Od: 14 kwie 2017, 9:34
Zajmuję się: DM DE

Napisano: 22 maja 2017, 13:39

Maxima pisze:Nie sądze, aby to pociągać pod przestępstwo...
art. 233 K.K.
jaa
Praktykant
Posty: 30
Od: 22 maja 2017, 12:01
Zajmuję się: DM

Napisano: 22 maja 2017, 13:43

Wniosek o DM nie jest opatrzony klauzulą z art. 233 kk. Po to mamy art. 7 ust. 9 ustawy o DM
Maxima
Podinspektor
Posty: 1246
Od: 14 kwie 2017, 9:34
Zajmuję się: DM DE


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 16 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny