Zanim ponownie tu wpadniesz to postaraj się podciągnąć się w czytaniu przepisów ze zrozumieniem.
Piszesz:
"Jeśli wczytałeś się w treść art 110 kc, to wyróżnia on "oznaczenie terminu" i "sposób jego obliczania". W przykładzie naliczania odsetek umownych podajesz tylko "termin oznaczony", Jeśli data ta wyznacza koniec terminu umownego, a umowa milczy o sposobie jego obliczania, to zastosowanie ma art 115 kc. "
Otóż celem obliczania terminów jest określenie daty kalendarzowej która jest ostatnim dniem terminu. Jeżeli data taka zostanie np. wskazana w umowie to nie ma już czego obliczać. Strony umawiając się na konkretną datę tak jak w przykładzie: 2016.07.31 zgadzają się z tym , że może to być dzień wolny.
----------
Art. 110 KC
Jeżeli ustawa, orzeczenie sądu lub, decyzja innego organu państwowego albo czynność prawna oznacza termin nie określając sposobu jego obliczania, stosuje się przepisy poniższe.
-------------------
Przepis ten dotyczy tylko przypadków gdy termin został oznaczony w sposób wymagający dokonania obliczeń w celu uzyskania konkretnej daty i równocześnie nie podano sposobu obliczania.
np. Termin zapłaty 14 dni od otrzymania faktury.
Termin ten został oznaczony tak, że dla tego by wskazać datę kalendarzową ostatniego dnia terminu, należy wykonać obliczenia.
Natomiast oznaczenie terminu przez wskazanie konkretnej daty: 2016.07.31 nie wymaga obliczeń.
-------------------------------------------------------------------------
Piszesz:
"Niestety mylisz się też w ocenie, co do zakresu stosowania przepisów KC tytułu V tj. sposobu obliczania terminów. Art 110-115 KC są podstawą dla wszystkich uregulowań obliczania terminów. Prawo nie dzieli sposobów obliczania terminów na cywilnoprawne i publicznoprawne "
Wkleiłeś bez zrozumienia.
Prawo administracyjne: KPA Rozdział 10. Terminy
Prawo podatkowe : Ordynacja podatkowa Rozdział 4. Terminy płatności