Moje zdanie jest takie: nie ma obowiązku ubezpieczenia i nie ma to wpływu na prawo do świadczeń. Wzywamy ich i piszą jakieś oświadczenia o przebywaniu na terenie RP, bo tak nam każą ale przecież jest we wnioskach taki mały kwadracik do zaznaczenia
rozumiemSzarak pisze:Jestem po kontroli i wiedz mi strasznie to sprawdzają. Takim tłumaczeniem nic nie zdziałasz.
niech kontrola wskaże przepis na tourzędas pisze:ja kiedyś wezwałam Panią o wyjaśnienie a Pani zażądała ode mnie gdzie mam w ustawie że ona ma być ubezpieczona? Jeśli nie ma to jakim prawem ją wzywam to jest jej sprawa czy jest ubezpieczona czy nie.
można domniemywać że jest za granica ale to tylko domniemanie.
Sprawdzają czy jest osobne oświadczenie, że wnioskodawca przebywa na terenie RP wraz z rodziną (jeżeli wszyscy nie mają NFZ).Beatris pisze:Szarak ale sprawdzają jakie są wyjaśnienia strony odnośnie braku ubezpieczenia? Co u Ciebie piszą osoby nieubezpieczone?
Dobrze, że mówisz. W ogóle mam wrażenie,że od 2016 r. przepisy mają się nijak do pism z ministerstwa nakazujących określone postępowanie.