po latach powrót na świadczenie pielęgnacyjne!

Strona 2 z 2    [ Posty: 19 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 24 mar 2014, 13:10

??
~Nati

Napisano: 24 mar 2014, 13:33

ja mówię o rezygnacji nie o zawieszeniu
~Hania

Napisano: 24 mar 2014, 13:39

mozna zrezygnowac z otrzymywania emerytury ale prawo do niej i tak bedzie - SP nie przysluguje
~bb

Napisano: 25 mar 2014, 9:21

hm, mam wątpliwości, bo ustalone prawo to moim zdaniem ktoś ma przyznane decyzją, ktoś może mieć uprawnienia ale z tego nie korzystać nie składać wniosku o emeryturę
~Nati

Napisano: 25 mar 2014, 10:29

\'bo ustalone prawo to moim zdaniem ktoś ma przyznane decyzją\'

Problem w tym, że to jest tylko Twoje zdanie które nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
~Iks

Napisano: 25 mar 2014, 10:36

O uprawnieniach mówimy wtedy gdy np. w toku postępowania administracyjnego ktoś nam takie uprawnienia nada. I wtedy mogę powiedzieć, że mam np. prawo jazdy uprawniające mnie do prowadzenia motocykla. Natomiast czym innym jest, że komuś przysługuje prawo do prowadzenia pojazdu. To taka sytuacja kiedy osoba spełnia przepisy o ruchu drogowym i gdyby wystąpiła do Urzędu to takie uprawnienia by miała.
~ja

Napisano: 25 mar 2014, 12:24

ja- i wlasnie ZUS takie uprawnienia ustalil wydajac decyzje o przyznaniu emerytury - a potem jak ktos przyjdzie i zrezygnuje z otrzymywania kasy z tytulu tej emerytury to tylko tyle,ze zawiesi jej pobnieranie,ale uprawnienia zostaja - zus mu decyzji uchylajacej prawo do emerytury nie wyda
~bb

Napisano: 25 mar 2014, 12:29

no faktycznie, dziękuję za jasne wyjaśnienie, tak będę informowała klientów.
~Nati

Napisano: 26 mar 2014, 9:52

a jeśli kobita złoży wniosek o emeryturę i zrezygnuje z niej na rzecz św. piel. przed uprawomocnieniem sie tej decyzji o emeryturze ?
bo wiem że można zrezygnowac z wniosku o emeryturę przed uprawomocnieniem się decyzji, co o tym myślicie ? bo mam taki przypadek
~Kaja

Strona 2 z 2    [ Posty: 19 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny