Pobyt mieszkańca w szpitalu
Pobyt mieszkańca w szpitalu
Jeżeli mieszkaniec DPS przebywa ponad 3 tygodnie w szpitalu, czy za ten okres zarówno on jak i gmina nie powinny być zwolnione z odpłatności?
Re: Pobyt mieszkańca w szpitalu
Tylko mieszkaniec może być zwolniony z odpłatności przez 21 dni. Gmina musi płacić, bo przecież na jego miejsce nikogo nie przyjmą do dps.Nawet gdyby przebywał pół roku w szpitalu to długość, hospitalizacji nie ma nic do rzeczy. Pozostaje on w jakiejś części na utrzymaniu gminy, która wydała stosowną decyzję.
Re: Pobyt mieszkańca w szpitalu
Nasz podopieczny przebywał w szpitalu 5 miesięcy, odwołał się od decyzji i sko uchyliło decyzję przyznającą odpłatność na czas przebywania w szpitalu sugerując, że klient w tym czasie miał zapewnioną całodobową opiekę i nie przysługuje mu pomoc w formie pobytu i usług w domu pomocy społecznej. Gmina wpłacała pieniądze w tym czasie pieniądze, kiedy decyzja była rozpatrywana w SKO i co teraz , od kiedy uchylić decyzję skierowującą klienta do dps i jak odzyskać pieniądze płacone do dps?
Oprócz Pobyt mieszkańca w szpitalu - Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze przeczytaj również:
Re: POMOCY DPS!!!!
zasiłek stały
alimentacja
prowizja od przeliczenia waluty a odpłatność w DPS
wolne miejsca w DPS
kto płaci zasiłek stały
Prostszy wywiad środowiskowy
umieszczenie w DPS
ZOL
problem z kuratorem
odpłatność za pobyt - zajęcia komornicze mieszkańca
DPS-Pelplin
pelplin
DPS a mieszkanie własnościowe
termin płatności za DPS
FLASHMOB -makarena 11 maja juwenalia Uniwersytetu Łódzkiego