Praca dla pracowników socjalnych (UK) - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 24 paź 2015, 21:28

Kolejny raz dotarła do mnie informacja na temat możliwości zatrudnienia pracowników socjalnych z Polski w placówkach pomocy społecznej Wielkiej Brytanii. Postanowiłem ją udostępnić osobom, które rozważają możliwość podjęcia pracy w zawodzie pracownika socjalnego na terytorium UK. Szczegóły w załączniku.

Jednocześnie zwracam się z prośbą o Państwa opinie na temat tej oferty, może już ktoś spotkał się z propozycją pracy w ramach www.eusocialworkers4uk.eu ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
angoc


Napisano: 26 paź 2015, 11:16

chyba spoko akcja, zarobki 15000zł na miesiąc na nasze, myslę że angielski musi być dosyć dobry
jakaja

Napisano: 28 paź 2015, 10:31

Bezpłatne seminarium w Warszawie

"Jak zostać pracownikiem socjalnym w Wielkiej Brytanii?"

Wielka Brytania jest państwem wielokulturowym, w którym oficjalnie mieszka blisko 600 tysięcy Polaków. Szacuje się, że na Wyspach może być nawet ok. 1 miliona naszych rodaków, a ich liczba stale rośnie. Wielka Brytania jest drugim po Republice Federalnej Niemiec najczęściej wybieranym przez Polaków krajem emigracji. Nie wszystkim, którzy wybrali Wielką Brytanię jako miejsce zamieszkania, udało się odnieść sukces. Oprócz kłopotów zawodowych czy rodzinnych często muszą się borykać z problemami związanymi z emigracją, np. z poczuciem obcości. Wielu Polaków mieszkających na Wyspach wymaga profesjonalnej pomocy służb społecznych.

Adresaci seminarium:

Osoby uprawnione do pracy w charakterze pracownika socjalnego* ze znajomością języka angielskiego.
* Zgodnie z Art. 116 Ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, tj. posiada dyplom uzyskania tytułu zawodowego w zawodzie pracownik socjalny, dyplom wyższej szkoły zawodowej o specjalności praca socjalna lub ukończone studia wyższe o specjalności praca socjalna na jednym z kierunków: pedagogika, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia lub nauki o rodzinie.

Cel seminarium:

Przedstawienie informacji na temat możliwości podjęcia pracy w Wielkiej Brytanii w charakterze pracownika socjalnego tzw. pierwszej linii, pracującego w bezpośrednim kontakcie z rodzinami i dziećmi. Prelegenci z Wielkiej Brytanii przedstawią specyfikę i możliwości pracy na Wyspach. W trakcie seminarium odbędzie się dyskusja, będzie można również zadawać pytania.

Prosimy osoby zainteresowane pracą w Wielkiej Brytanii o przyniesienie swoich dokumentów potwierdzających kwalifikacje. Na miejscu będzie można dowiedzieć się, czy spełniane są wymogi niezbędne do podjęcia zatrudnienia na Wyspach.

Termin i miejsce realizacji:

9 listopada 2015 r., godz. 16.30, Wydział Nauk Społecznych w Warszawie (Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka), ul. Urbanistów 3, sala 30

Prowadzący:

Charles Bell, ekspert w zakresie pracy socjalnej z bogatym międzynarodowym doświadczeniem. Zajmuje się rekrutacją pracowników socjalnych do Wielkiej Brytanii z wielu krajów europejskich.

Andrada Pepenel, starszy pracownik socjalny, od ponad trzech lat pracuje w London Borough of Greenwich. Zajmuje się opieką nad dziećmi, pracując bezpośrednio z rodzinami w miejscu ich zamieszkania. Podczas spotkania opowie o swoich doświadczeniach i wyjaśni dokładnie, na czym polega jej praca oraz jak udaje się ją pogodzić z życiem osobistym.

Joanna Lizut, pracownik naukowo-dydaktyczny w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie. Członek Regionalnej Komisji Egzaminacyjnej ds. stopni specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny (woj. mazowieckie).

Wojciech Duranowski, pracownik naukowo-dydaktyczny w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie. Zajmuje się działalnością rozwojową uczelni, pozyskiwaniem środków unijnych, rozszerzaniem współpracy międzynarodowej oraz badaniami naukowymi.

http://wspkorczak.eu/aktualnosci-wsp/z- ... sp-news-uk
angoc

Napisano: 28 paź 2015, 11:37

Mam wszystko prócz języka. Trzeba się uczyć angielskiego.
piterr

Napisano: 28 paź 2015, 11:57

Charles Bell będzie w Polsce w dniach 3-11 listopada, przez pierwsze dni swojego pobytu będzie w Poznaniu... w tym mieście też chyba będzie seminarium/spotkanie informacyjne dla zainteresowanych pracowników socjalnych.
angoc

Napisano: 29 paź 2015, 20:49

Najtrudniejsza jest bariera językowa ... czasem trudno po polsku dogadać się z naszymi klientami, a co dopiero po angielsku ;)
Axel

Napisano: 30 paź 2015, 8:38

podzielam opinię zarówno Axel jak i piterr . wszystko mam, poza biegłym angielskim ;)
jaaaa

Napisano: 30 paź 2015, 11:49

A ja się wybieram na tą konferencje. Wie ktoś, czy trzeba się zarejestrować gdzieś telefonicznie lub mailowo?
AID


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x