praca z ofiarą przemocy
praca z ofiarą przemocy
Czy macie jakieś sprawdzone metody pracy z ofiarą przemocy?? w ostatnim czasie wśrod moich rodzin znalazło się kila z problemem przemocy - mąż bijący żonę/partnerkę. Największym problemem jest dla mnie przekonanie, uświadomienie tym kobietom że problem ten dotyczy nie tylko ich ale i ich dzieci, które są świadkami przemocy oraz przekonanie, że są wstanie zmienić swoje życie. Staram się je wzmacniać, zwracac uwage na mocne strony, nakierowywać na różne możliwości zmiany sytuacji. Jednak kończy się na tym, że na jedno slowo męża wracają do niego i uważają ze teraz to już będzie dobrze. Oczywiście pomimo zapewnień mąż na terapię dla sprawców nie idzie ona do psychologa nie idzie i po krótkim czasie znów mamy to samo.... Może macie jakieś pomysly jak wspierać te kobiety,??
Re: praca z ofiarą przemocy
Wiesz no, ze współuzależnieniem jest jak z kązdym innym uzależnieniem. Jak nie będzie gotowa żeby odejść to nie odejdzie choćbyś jej załatwiła nie wiadomo co. Zawsze wymówki, zawsze obiecanki, zawsze coś - jakiś powód żeby zostać.
Ja osobiście nie dałam rady przekonać "moją współuzaleznioną" do odejścia. I nic nie pomagało, ani pitolenie o dobru dzieci, ani groźby, że je zabiora, ani nic innego. Zaczęła tak mi na nerwy działać, ze sobie odpuściłam i czekałam jedynie jak jej znowu dowali żeby gościa usadzić.
Ja osobiście nie dałam rady przekonać "moją współuzaleznioną" do odejścia. I nic nie pomagało, ani pitolenie o dobru dzieci, ani groźby, że je zabiora, ani nic innego. Zaczęła tak mi na nerwy działać, ze sobie odpuściłam i czekałam jedynie jak jej znowu dowali żeby gościa usadzić.
Oprócz praca z ofiarą przemocy - Przemoc w rodzinie, Asystent Rodziny przeczytaj również:
2 gminy jedna NK
choroby zakaźne a asystentura
sprawca i ofiara przemocy nie żyją
nowa w przemocy
dieta
tabela dotycząca zrealizowanych działań gminy/miasta- przemo
badania
asystent rodziny
Podważanie opini lekarzy przez dziadków i ojca2
plan pracy
Dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej
Czy moge tak pozbyć się sprawcy?
Co na to kontrola? (warm - mazurs)
sprawca uzależniony od narkotyków
matka z dziećmi zmieniła miejsce zamieszkania
Matka bije dzieci.