Pracownicy socjalni z woj. Podlaskiego - dyżury w godzinach nocnych wramach współpracy z policją - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 6 z 12    [ Posty: 113 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 12 sty 2014, 15:01

zgadza się emilko całusy !!!!
~Adam


Napisano: 12 sty 2014, 15:03

Forum jest po to by się wyżyć Emilko.
Może dzięki temu w realu będzie mnie toksyny i frustracji.

W realu rzeczywiście ci którzy nie liżą rowka kierownikowi muszą siedzieć cicho.
~Adam

Napisano: 12 sty 2014, 15:10

to się wyżywam
~Adam

Napisano: 12 sty 2014, 16:27

W podobnym tonie komendantowi policji odpowiedział mój kierownik. Tyle,że u nas komendant chciał opracować procedurę dla swoich podwładnych , w której właśnie było,że funkcjonariusz będzie wzywał pracownika socjalnego. A procedurę dali do zaopiniowania kierownikom ośrodków.Nasz szef powiedział,że póki nie znajdzie się zapis w ustawie o dyżurach to nie ustąpi. Dość wciskania nam zadań za darmo, i przy tych samych zasobach kadrowych.
~ala

Napisano: 12 sty 2014, 16:29

Ale nie mówcie tego tu tylko tam gdzie będą słuchać i gdzie decydują.
~Adam

Napisano: 12 sty 2014, 16:30

Będziemy, zapewniam.
~ala

Napisano: 12 sty 2014, 16:32

Wątpię że za nocne dyżury nie dostaniecie dodatkowej kasy.
Sprawa będzie się pewnie rozwijać. W końcu idą zmiany.
Póki co nie panikujcie.
~Adam

Napisano: 12 sty 2014, 16:54

nie panikujcie bedziecie u prywaciarza robić i w nocy socjały
~Adam

Napisano: 20 sty 2014, 11:48

To jak ja mam to rozwiązać. czy zatrudniając dodatkowo pracownika socjalnego

Dyżury domowe a odpoczynek pracownika


Płace w firmie Pytanie Czytelnika: Pracodawca chce wykorzystać przepisy Kodeksu pracy do obarczenia pracowników dodatkowymi dyżurami w miejscu zamieszkania pracownika. Pracownik po 8 godzinach pracy wraca do domu i pozostaje na dyżurze przez kolejne 5 godz. (pod telefonem). Zgodnie z Kodeksem pracy pozostaje mu 11 godz. odpoczynku. Dyżury mają służyć ważnej potrzebie pracodawcy i nie są płatne, z wyjątkiem sytuacji, gdy na dyżurze pracownik będzie wykonywał jakieś czynności na rzecz pracodawcy. Dodatkowo dyżury mają obejmować weekendy, czyli pracownik może mieć zablokowany czas prywatny do popołudnia w sobotę. Pracodawca wprowadza stały system dyżurów, co jawnie oznacza, że dyżury nie mają charakteru incydentalnego. W związku z tą sytuacją mam następujące pytania: Czy taka formuła organizacji czasu pracy jest dopuszczalna? Czy bezpłatność dyżurów jest zgodna z prawem?

Odpowiedź: Pracodawca może zobowiązać pracownika do pozostawania poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy o pracę w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę, tj. do pełnienia dyżuru. Za czas dyżuru pełnionego w domu nie przysługuje pracownikowi czas wolny ani wynagrodzenie, jeżeli w czasie dyżuru pracownik nie wykonywał pracy. Jednocześnie jednak dyżur, bez względu na to, czy był pełniony w domu, czy w innym miejscu, nie może naruszać prawa pracownika do odpoczynku dobowego i tygodniowego (art. 1555 kp).

Pracodawca może wyznaczyć dyżury domowe przypadające po godzinach pracy. Dyżur domowy musi się zakończyć o takiej porze, aby do rozpoczęcia pracy pozostało co najmniej 11 godzin. Zatem zobowiązanie pracownika do pozostawania w gotowości do pracy do 21:00, jeżeli praca rozpoczyna się o 8:00, jest zgodne z prawem. Również wyznaczenie dyżuru domowego w sobotę, jeżeli czas tego dyżuru nie przekracza 13 godzin, nie będzie naruszało prawa pracownika do odpoczynku tygodniowego, wynoszącego 35 godzin.

Kodeks pracy w żaden sposób nie określa dopuszczalnej tygodniowej liczby dyżurów domowych ani ich częstotliwości. Wprowadzenie stałego systemu dyżurów, nawet jeśli miałyby występować regularnie przez 6 dni w tygodniu, nie narusza zatem przepisów prawa pracy.

Jeżeli jednak pracownik w czasie dyżuru będzie wykonywał pracę, za czas przepracowany będą mu przysługiwały należności z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych, a jeżeli praca przypadnie w dniu wolnym od pracy – pracodawca będzie musiał udzielić pracownikowi dnia wolnego w innym terminie.

Podczas dyżuru domowego pracownik może wykonywać normalne czynności domowe, o ile nie uniemożliwiają mu one podjęcia pracy w razie konieczności.

Podstawa prawna:
Ustawa z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz.U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 ze zm.); w tekście: kp.

Jarosława Warszawska, Mericon Kadry Płace Doradztwo

Poradnik „Płace w firmie” http://www.placewfirmie.pl/wip/g25/?wipx=WN-1542 Znajdź praktyczne rozwiązania z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz podatków pomocne w prawidłowym rozliczaniu płac i naliczaniu wynagrodzeń w 2010 r. www.placewfirmie.pl
~Kierownik

Napisano: 20 sty 2014, 12:00

od 21.00 do 8.00 zatrudnić trzeba nowego pracownika socjalnego. Nic nie zrobisz takie przepisy.
~Ola


  
Strona 6 z 12    [ Posty: 113 ]

Oprócz Pracownicy socjalni z woj. Podlaskiego - dyżury w godzinach nocnych wramach współpracy z policją - Pomoc społeczna (forum ogólne) przeczytaj również:


Decyzja ubezpieczenia
500+ w ePUAP
zasiłek stały-zmiana POMOST-w rodzinie na sam.gosp.dom
indywidualny projekt socjalny
czym się różnią
zasiłek stały decyzja SKO ubezpieczenie zdrowotne
zmiana decyzji zasiłku stałego
zasiłek stały a gosp.rolne
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x