preferencyjny zakup wegla

Wybrane tematy:
Wzory informacji, decyzji Webinar - dodatek osłonowy. B. Mazurkiewicz 08/02/2022 Informator dla samorządów Ministerstwo Klimatu i Środowiska - Dodatek osłonowy. Pytania i odpowiedzi dopłaty unijne ARiMR jak pozyskać dane WZÓR PISMA DO ZUSU O WYSOKOŚĆ SKŁADEK ZDROWOTNYCH ZA 2020R.
ODPOWIEDZ
ewa24
Referent
Posty: 397
Rejestracja: 27 wrz 2011, 10:04
Zajmuję się:
Lokalizacja: Włocławek, Polska
Kontakt:

preferencyjny zakup wegla

Post autor: ewa24 »

Czy ktoś się orientuje, jake sa koszty obsługi za wnioski za obsługę do zakupu węgla po preferencyjnych cenach?
Awatar użytkownika
Tom.
Administrator
Posty: 10826
Rejestracja: 09 mar 2005, 16:10
Zajmuję się: SR, CP, dodatki paliwowe ;)
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: preferencyjny zakup wegla

Post autor: Tom. »

od 0 do 500zł, jak kupicie węgiel taniej niż za 1500zł to może i więcej :D
jasiak
VIP
Posty: 3441
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:29
Zajmuję się: Św/Fa/ŚR
Kontakt:

Re: preferencyjny zakup wegla

Post autor: jasiak »

ja to myślę, że będę siedziała w namiocie z węglem przed urzędem, dostanę szuflę i będę sprzedawać po worku na próbę :)
Alberto
Praktykant
Posty: 38
Rejestracja: 16 kwie 2018, 12:20
Zajmuję się: Pracownik socjalny, praca związana ze świadczeniami dla rodzin i matek.
Kontakt:

Re: preferencyjny zakup wegla

Post autor: Alberto »

Patrzeć tylko jak szybko już gmina zleci nam realizację tego zakupu preferencyjnego a co z wnioskami macie już wytyczne jakiś uchwalony wzór przez gminę?
jasiak
VIP
Posty: 3441
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:29
Zajmuję się: Św/Fa/ŚR
Kontakt:

Re: preferencyjny zakup wegla

Post autor: jasiak »

nie mamy bo nie mamy umowy podpisanej z dostawcą
Ewika111
Praktykant
Posty: 19
Rejestracja: 14 lut 2022, 13:13
Zajmuję się: PS
Kontakt:

Re: preferencyjny zakup wegla

Post autor: Ewika111 »

Jak rozumiecie zapisy tego art.13?
Do wniosku dołącza się oświadczenie, że wnioskodawca ani żaden członek jego gospodarstwa domowego, na rzecz którego jest dokonywany zakup preferencyjny, nie nabyli paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022-2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w ilości co najmniej takiej jak określona w przepisach wydanych na podstawie art. 8 ust. 2:
1)pkt 1 - w przypadku gdy wniosek dotyczy zakupu do dnia 31 grudnia 2022 r.;
2)pkt 1 i 2 łącznie - w przypadku gdy wniosek dotyczy zakupu od dnia 1 stycznia 2023 r.

O jakie tu miesiące chodzi? Jeśli ktoś zakupił np. w sierpniu po niższej cenie 1 tonę to teraz może składać wniosek o zakup preferencyjny węgla?
ODPOWIEDZ