Protest pracowników sfery budżetowej

Strona 28 z 32    [ Posty: 319 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 16 sty 2019, 16:09

Smutna to prawda ale zawsze prawda... pięknie by było gdyby mnie zabrali z pomocy do urzędu... :(
heiland
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 04 sty 2013, 20:46
Zajmuję się: ŚR, FA, ŚW, ZFŚS

Napisano: 17 sty 2019, 13:40

Nie powinno być żadnych okresów świadczeniowych bo to archaiczne Państwo tak działa. Rodzi ci się dziecko składasz wniosek i jeżeli z dochodów z ostatnich 6 m-c spełniasz kryterium dochodowe masz prawo do tych świadczeń. Nie było by utrat/uzysków a przez to nienależnie pobranych świadczeń i dramatów ludzkich. Tak samo było by przy starszych dzieciakach rodzice mogli by składać w różnych miesiącach. Nie byłoby kolejek i natłoku spraw do realizacji dla nas przez kilka m-c.
krak
Stażysta
Od: 29 mar 2017, 8:58
Zajmuję się: ŚW/Rodzinne

Napisano: 17 sty 2019, 13:45

krak pisze:Nie powinno być żadnych okresów świadczeniowych bo to archaiczne Państwo tak działa. Rodzi ci się dziecko składasz wniosek i jeżeli z dochodów z ostatnich 6 m-c spełniasz kryterium dochodowe masz prawo do tych świadczeń. Nie było by utrat/uzysków a przez to nienależnie pobranych świadczeń i dramatów ludzkich. Tak samo było by przy starszych dzieciakach rodzice mogli by składać w różnych miesiącach. Nie byłoby kolejek i natłoku spraw do realizacji dla nas przez kilka m-c.
No wiadomo bo nie dopisałem. Przyznane było by na 12 m-cy np. od marca 19 do lutego 20.
krak
Stażysta

Napisano: 17 sty 2019, 14:12

krak pisze:Nie powinno być żadnych okresów świadczeniowych bo to archaiczne Państwo tak działa. Rodzi ci się dziecko składasz wniosek i jeżeli z dochodów z ostatnich 6 m-c spełniasz kryterium dochodowe masz prawo do tych świadczeń. Nie było by utrat/uzysków a przez to nienależnie pobranych świadczeń i dramatów ludzkich. Tak samo było by przy starszych dzieciakach rodzice mogli by składać w różnych miesiącach. Nie byłoby kolejek i natłoku spraw do realizacji dla nas przez kilka m-c.
Nie przejdzie, zaraz będzie zarzut, że poszkodowani są Ci, którzy utracili zatrudnienie w trakcie tych 12 miesięcy i są przez to pozbawieni świadczenia. Ponadto papierologia krajowa by wzrosła, bo te dochody z 6 miesięcy wstecz przecież by trzeba ustalać zaświadczeniami od pracodawcy.
Lubię siedzieć nisko (...) upadek nie jest wówczas tak niebezpieczny.
Korowiow
Awatar użytkownika
Podinspektor
Od: 05 gru 2016, 8:51
Zajmuję się: Immam sie fszystkego

Napisano: 17 sty 2019, 14:59

Tak działa w dodatkach mieszkaniowych i tam nie ma nienależnie pobranych kolejek okresowych itp. Ludzie wiedzą ze jeżeli pracują i się nie mieszczą z dochodami z ostatnich 3 m-cy to przyjdą m-c później po utracie i średnia wychodzi mniejsza. A tak tkwimy w tym. Ale i tak dla mnie najgorsza jest ZŁ/Zł i to powinni zlikwidować od razu. Niezrozumiały program dla petentów a jak dostanie ktoś 25zł to marudzi ze nie warto było składać wniosek.
krak
Stażysta

Napisano: 18 sty 2019, 11:00

To miałoby sens, bo teraz jak dziecko się rodzi w lipcu, to człowiek musi od razu dwa wnioski składać, przynosić utraty i uzyski z dwóch lat bazowych itd. Jak dziecko się rodzi w październiku to już w ogóle ludzie się dziwią, że mają na 1 miesiąc świadczenie, a potem kolejny wniosek i na 12 miesięcy. Przy dzisiejszej konstrukcji przepisów i tak ludziom często liczymy dochód z uzysku za 1 miesiąc, a nie za rok bazowy. Jak by mieli przynieść zaświadczenie czy napisać oświadczenie za ostatnie 3 miesiące, to nie różniłoby się to za bardzo od obecnego ustalania dochodu, a nie trzeba byłoby się bawić w te utraty i uzyskania.
Poza tym przy kontynuacji świadczeń wystarczyłoby składać aktualizację dochodów w jakiejś skróconej formie, a nie kolejny wniosek, co ma 16 stron. Decyzje można wydawać z urzędu przecież.
Kto w świadczeniach pracuje, ten się w cyrku nie śmieje...
Zofia
Starszy referent
Od: 19 lut 2015, 12:39
Zajmuję się:

Napisano: 18 sty 2019, 11:45

PRACUJĘ 13 LAT
gdyby nie wysługa lat miałabym najniższa krajowa
osoba idaca po szkole 1 dzien do pracy dostaje najnisza 1630 zł i co roku rośnie a moja pensja stoi
mam dosc
od tylu lat doszły takie swiadczenia jak ZDO, SZO, RODZICIELSKIE, ZA ŻYCIEM nie mwoiac ile przeszlismy w mometach gdy były uchylane SP , DANE ZDO, PROGRAMY RZĄDOWE

mam dość obowiazków coraz wiecej, mam nadal 8h dziennie a roboty 3x tyle a pensja ani drgneła
nasza interantka poszła 1 m-c do pracy i przynosi zaswiadczenie 2500 netto pakujac do kartonów czesci
wstyd mi powiedziec ile zarabiam bo ciocia sprztajac w szkole ma 2350 na reke i dobrze ze ma bo praca fizyczna nie jest łatwa ale jakie dla nas to upokorzenie
jeszcze jak widze wymagania na stanowisko najlpeiej 7 fakultetów to sie w głowie przewraca
Alicjagagi1986
Stażysta
Od: 21 cze 2018, 10:43
Zajmuję się: świadczenia rodzinne

Napisano: 18 sty 2019, 11:57

ja pracuję 14 lat w tym i pewnie niedługo osiągnę minimalną krajową a w tedy to już tylko podwyżki normalnie żyć nie umierać
„Mądry potrafi wyłowić naukę z całej rzeki głupich słów, natomiast głupi nie potrafi wyłowić niczego z potoku mądrości.”
Marcelino
Awatar użytkownika
Starszy referent
Od: 13 sty 2017, 20:46
Zajmuję się: sr/sw

Napisano: 18 sty 2019, 13:48

Korowiow pisze:
heiland pisze:Nie rypnie... a to dlatego że jesteśmy głupi i zamiast walczyć i jednoczyć się o swoje to siedzimy cicho...
Sam wiesz jak to jest...PS zamiast Cię wspomóc to uważają, że przecież w ŚR to ch**a robią ;)
A swoją drogą, wkurzające jest straszenie (w razie niespełnienia postulatów ps) opóźnieniami w wypłatach 500+ :shock:.
Gdybyśmy się zjednoczyli, to co innego :D
Arla
Referent
Od: 08 lip 2014, 10:36
Zajmuję się: ŚR, SW

Napisano: 24 sty 2019, 10:47

Arla pisze:
Korowiow pisze:
heiland pisze:Nie rypnie... a to dlatego że jesteśmy głupi i zamiast walczyć i jednoczyć się o swoje to siedzimy cicho...
Sam wiesz jak to jest...PS zamiast Cię wspomóc to uważają, że przecież w ŚR to ch**a robią ;)
A swoją drogą, wkurzające jest straszenie (w razie niespełnienia postulatów ps) opóźnieniami w wypłatach 500+ :shock:.
Gdybyśmy się zjednoczyli, to co innego :D
Edit:
nowy postulat:
wprowadzenie zapisów do ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci analogicznych jakie znalazły się w programie dobry start dotyczących kosztów obsługi i wynagrodzenia. Szkoda, że świadczenia rodzinne nie zostały ujęte w postulatach :cry:
Arla
Referent
Od: 08 lip 2014, 10:36
Zajmuję się: ŚR, SW

Strona 28 z 32    [ Posty: 319 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny