środki pomocnicze...

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 17 lut 2016, 13:34

Witajcie,
własnie zostałam obdarowana dofinansowaniami do środków algorytmowych i mam pewną wątpliwość przeglądając wcześniejsze wnioski, a ściślej mówiąc "oświadczenia o dochodach". W naszych oświadczeniach jest: "ja niżej podpisany..." i kogo tu należy wpisywać, jeżeli wnioskodawcą jest dziecko albo osoba ubezwłasnowolniona? Pomyślałam, że przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego. A poniżej jest tabela z pozostałymi osobami z gospodarstwa domowego, trzeba wypisać ze stopniem pokrewieństwa. I czy wtedy wpisujemy stopień pokrewieństwa względem wnioskodawcy ("rzeczywistego"), czy przedstawiciela/opiekuna? Moja poprzedniczka ma wiele wersji tych oświadczeń i nie wiem, co jest właściwe.
PCPR1


Napisano: 17 lut 2016, 14:05

jeżeli wnioskodawcą jest dziecko lub ubezwłasnowolniony to wpisujesz rodzica/opiekuna a stopień pokrewieństwa wobec wnioskodawcy

jak było wiele? po co utrudniać sobie pracę? utwórz jedno oświadczenie do wszystkich zadań :)
Tomasz1981
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1433
Od: 30 paź 2015, 14:05
Zajmuję się: REHABILITACJA SPOŁECZNA

Napisano: 17 lut 2016, 14:30

Dzięki. "Wiele" w sensie, że raz tak wpisywali, raz tak, czasami nic nie wpisali - nie pilnowała tego.
PCPR1

Napisano: 17 lut 2016, 15:38

Dokładnie, po co sobie utrudniać. Kiedyś w naszych wnioskach też mieliśmy takie tabelki i zdanie "ja niżej podpisany..." i mnóstwo problemów z tym było. Teraz mamy "Oświadczam, że przeciętny miesięczny dochód, w rozumieniu przepisów o świadczeniach rodzinnych, podzielony przez liczbę osób we wspólnym gospodarstwie domowym, obliczony za kwartał poprzedzający miesiąc złożenia wniosku, wynosi..............zł. Liczba osób we wspólnym gospodarstwie domowym wynosi............" Ot i tyle.
goschka

Napisano: 17 lut 2016, 16:10

O widzisz... Dzięki.
PCPR1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny