Turnusy rehabilitacyjne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 18 lut 2016, 14:46

To jest Rozporządzenie o zadaniach powiatu (wiadomo)... Dzisiaj ktoś u nas rzucił temat, czy na podstawie tego osoby dorosłe mogą mieć dofinansowania do turnusów?? W ustawie jest mowa o uczestnictwie "osób niepełnosprawnych i ich opiekunów", a w rozporządzeniu o rehabilitacji dzieci i młodzieży. Przyznam szczerze, że szukamy argumentów dla "dorosłych - dymiących" ;)

"Ze środków Funduszu mogą być finansowane w części lub całości następujące rodzaje zadań:
1) (uchylony)

2) sport, kultura, rekreacja i turystyka osób niepełnosprawnych;

3) zaopatrzenie w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze przyznawane osobom niepełnosprawnym na podstawie odrębnych przepisów;

4) likwidacja barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych, w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych;

5) rehabilitacja dzieci i młodzieży;

6) szkolenie i przekwalifikowanie osób niepełnosprawnych;

7) usługi tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika."
PCPR


Napisano: 18 lut 2016, 15:22

To rozporządzenie nie dotyczy turnusów. Turnusy reguluje rozporządzenie o turnusach, a tam jest mowa o wszystkich osobach niepełnosprawnych, także dorosłych.
rita5

Napisano: 18 lut 2016, 15:28

Dzięki rita5, a nasza "Pani od turnusów" nie umiała tego wytłumaczyć nam :o
PCPR

Napisano: 19 lut 2016, 0:33

a poza tym, art. 35a ustawy o rehabilitacji zawodowej(...) mówi jakie zadania powiat ma realizować; a jakich argumentów szukasz, żeby nie dać dorosłym?
Tomasz1981
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1473
Od: 30 paź 2015, 14:05
Zajmuję się: REHABILITACJA SPOŁECZNA

Napisano: 19 lut 2016, 8:37

Tomku- to chyba klient jest 8-)
Melba

Napisano: 19 lut 2016, 9:08

Nie, nie klient :D
Mieliśmy spotkanie i jedna z powiedzmy ważniejszych osób, chciała zabłysnąć (chyba) i powiedziała, ze ona czytała jakiś projekt uchwały o podziale środków (nie mogę tego znaleźć) i ona tam nie widzi realizacji zadania "dofinansowanie do turnusów", a w zadaniach powiatowych jest wypisana tylko rehabilitacja dzieci i młodzieży. U nas od kilku lat dostają dofinansowanie tylko dzieci, czym niejednokrotnie dorośli (głównie ze stopniem lekkim ;) ) są oburzeni. W każdym razie ta osoba powiedziała, że nie musimy w ogóle dofinansować, bo nie ma tego w zadaniach...
PCPR

Napisano: 19 lut 2016, 9:21

u mnie ostatni raz dorośli dostali dofinansowanie (i to nie wiele osób) w 2012 r., od tamtej pory tylko dzieci i młodzież ucząca się

a ta osoba mówiąc, że nie ma tego w zadaniach to niech sobie poczyta przepisy, zaczynając od ustawy o rehabilitacji zawodowej (...)
Tomasz1981
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1473
Od: 30 paź 2015, 14:05
Zajmuję się: REHABILITACJA SPOŁECZNA

Napisano: 19 lut 2016, 10:00

O tym jakie zadania realizujecie decyzję podejmuje rada powiatu i wykluczyć jakieś zadanie z realizacji. Wg mnie nie można zupełnie wykluczyć osób dorosłych. Zgodnie z rozporządzeniem grupa osób dorosłych (znaczy i umiarkowany), dzieci i osób uczących się ma takie same prawo do wyjazdu, mówi o tym zapis w rozporządzeniu o "pierwszeństwo...". Jedynym wyjściem aby wprowadzić jakieś ograniczenia jest posłużenie się oceną społeczną, ale to już wiąże się z ogromem pracy.
rita5

Napisano: 19 lut 2016, 15:49

No właśnie jak przeprowadzacie ocenę społeczną?. Jakie macie narzędzia. Bo ja mam taki kwestionariusz oceny syt, społ. osoby n. i na końcu analizę informacji zw skazaniem (potrzebą) dla danej osoby do uczestnictwa w turnusie r. Ale mam wątpliwości. Podzielcie się jak przeprowadzacie ocenę.
PcPr


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny