stypendium Rektora a zasiłek rodzinny

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 29 paź 2014, 20:24

Mam pytanie nie wiecie czy stypendium Rektora za wyniki w nauce wlicza się do dochodu w ubieganiu się o zasiłek rodzinny?
Wyczytałam w artykułach,że od 2012 już nie. W moim mieście w MOPsie mówią,że sie liczy. Jednak to małe miasteczko, a te kobietki nie do końca wydają się być doinformowane, bo same nie są pewne. Chciałam zadzwonić do jakiegoś głównego zarządu MOPsu ogólnopolskiego czy coś w tym stylu, jednak nie moge znaleźć czy coś takiego w ogóle istnieje. Nie wiem gdzie zadzwonić żeby dowiedzieć się tego.
Artykuły, w których pisze,że sie nie liczy stypendium Rektora:
http://studia.e-magnes.pl/artykuly/styp ... rodzinnego
http://kobieta.dziennik.pl/dziecko/arty ... nnych.html

W ustawie są podane jakie sie liczą i nie pisze tu o Rektorskim:
Art. 3 ust.1 lit. c tiret 15 (jeśli dobrze policzyłam) ustawy o świadczeniach rodzinnych:
stypendia doktoranckie i habilitacyjne przyznane na podstawie ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki (Dz. U. Nr 65, poz. 595, z późn. zm.3)), stypendia doktoranckie określone w art. 200 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2012 r. poz. 572, z późn. zm.4)), stypendia sportowe przyznane na podstawie ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. Nr 127, poz. 857, z późn. zm.5)) oraz inne stypendia o charakterze socjalnym przyznane uczniom lub studentom.
malutka8


Napisano: 30 paź 2014, 9:31

Główny zarząd MOPS-u ogólnopolski to chyba będzie Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej :) mpips.gov.pl

Stypendiów za wyniki w nauce nie wliczamy. Jeśli panie ci wliczą i dochód przekroczy kryterium, to się odwołuj.
Zofia

Napisano: 30 paź 2014, 9:51

wliczyc to moga tylko to co czlonek rodziny oswiadczy w zal nr 7:) a tam wyraznie w pouczeniach jest napisane,ze nalezy wpisac stypendium o charakterze socjalnym, stypendium rektora za wyniki w nauce takiego charakteru nie ma - wiec po prostu go w ten zalacznik nie nalezy wpisywac..i tyle:)
kb
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 7041
Od: 02 lut 2007, 15:50
Zajmuję się:
Lokalizacja: najładniejsza:), Polska

Napisano: 04 lis 2014, 12:27

W oświadczeniu napisałam tylko stypendium socjalne, jednak mama zapytała się o te rektorskie i Pani z MOPsu kazała przynieść papier z uczelni. Na uczelni wystawili mi papier ze wszystkimi stypendiami (socjalne, rektorskie) bo inaczej nie mogą. Mama to zaniosła, a te kobiety policzyły dochód razem z rektorskim. Tłumaczenia mamy,że przecież stypendium Rektora nie jest wymienione w tych, które sie liczą do dochodu nic nie dały. Kobieta w MOPsie uznała,że przecież to są studia wyższe, więc teoretycznie to się liczy. Obliczyła dochód z rektorskim przez co dochód przekroczył próg, wysłała to dalej i powiedziała,że tam to zweryfikują. Mam nadzieje,że rzeczywiście to zweryfikują.
malutka8


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny