subwencja oswiatowa a zatrudnienie na kn - Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze, Ośrodki Adopcyjno-Opiekuńcze

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Napisano: 17 mar 2011, 13:48

Mam takie pytanie: Czy gminy dostają pieniądze z subwencji oświatowej na pokrycie kosztów związanych z zatrudnieniem nauczycieli zatrudnionych w dd?
~pele


Napisano: 17 mar 2011, 14:22

Jeśli mogę dodać: to kto i ile dostaje w związku z zatrudnieniem na KN w DDz?
~para

Napisano: 17 mar 2011, 18:36

Realizacja zadnia w zakresie organizacji opieki nad dzieckiem jest zadaniem powiatu więc to nie gmina je prowadzi. Zatem gmina nie otrzymuje z tego tytułu subwencji oświatowej. Środki na prowadzenbie placówki zabezpiecza powiat. Nauczyciele zatrudnieni w placówkach nie są wykazywani w arkuszach organizacyjnych składany w wydziała edukacji starostw. Stosuje się w ichg przypadku wszytskie zasady rozliczania finasowego jak w przypadku wszystkich innych nmauczyciel.
~dyrektorrreee

Napisano: 17 mar 2011, 20:54

Dzięki bardzo za info.
~pele

Napisano: 17 mar 2011, 23:55

Jeżeli jest to bardzo ważne dla Ciebie mogę sprawdzić dokładniej. Na 100% nauczyciele w placówkach są objęci regulaminem wynagradzania dla danego powiatu. Wykazuje się ich w Systemie Informacji Oświatowej, wylicza się ich średnie wynagrodzenie itp. Daj znać czy mam się dowiadywać o dalsze konkrety. Pozdrawiam
~Marcin

Napisano: 18 mar 2011, 19:43

czy dyrektor placówki ma na utrzymanie pieniądze , które powiaty płacą na dziecko zgodnie z obowiązującym kosztem utrzymania dziecka w placówce? Czy na pensje nauczycieli z kn dostaje dodatkowe pieniądze?np ze starostwa?proszę o odpowiedź. I jeszcze mam pytanie, czy jeden wychowawca ma pod opieką 10 dzieci, u mnie nie jest to przestrzegane, są opiekunki dziecięce ale raczej wtedy, kiedy nie ma dzieci...czy u was też są opiekunki dziecięce?i czy jeśli w grupie jest na 13 dzieci 5 z upośledzeniem umysłowym, to wtedy musi być więcej wychowawców do pracy?
~karol

Napisano: 18 mar 2011, 20:12

Jeżeli KN w dd jest wykazywana w SIO to znaczy, że subwencja jest przekazywana także aby zabezpieczyć wynagrodzenie nauczycieli w tych placówkach, jak rozumiem? Jeżeli tak jest to znaczy, że KN nie zwiększa kosztów prowadzenia poszczególnych placówek przez powiat i nie obciąża dodatkowo jego budżetu... dobrze kombinuję?
~pele

Napisano: 18 mar 2011, 22:18

Ups! Bardzo niewygodne pytania :)
~etatysta

Napisano: 19 mar 2011, 12:34

PROSZĘ O ODPOWIEDZ - TO DOSTAJE STAROSTWO NA NAUCZYCIELI WYNAGRODZENIE W RAMACH SUBWENCJI????
ania
~ania
VIP
Posty: 1943
Od: 18 maja 2011, 16:30
Zajmuję się:
Lokalizacja: C, Polska

Napisano: 21 mar 2011, 10:30

Witam. Nie bardzo dlatego, iż placówki znajdują się w zupełnie innym dziale klasyfikacji budżetowej. Z oświatą placówki nie mają niczego wspólnego. Powiat organizuje jako zadanie własne opiekę zastępczą i tylko od niego zależy jak to zrobi. Może prowadzić sam placówki lub zlecić to na zewnątrz.
~Marcin



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x