czy nalezy sie świadczenie pielegnacyjne dla ojca na syna ze znacznym stopniem ( wszystkie warunki spełnione) tylko mam jedno zastrzeżenie:
- syna jest studentem - studia dzienne , jest w domu tylko w soboty i niedziele
No ale w tym przypadku czy ojciec jest zmuszony do rezygnacji lub nie podejmowania zatrudnienia w związku z opieką nad synem ??? No raczej nie skoro jego i tak nie ma.
nie ważna jest jaka forma opieki , może być tylko dwudniowa a może być tylko dugodzinna, najważniejsze że przy ŚP nie jest wymagana opieka stała. Na Studenta mimo że mieszka w akademiku a nie wdomu ŚP opiekunowi się należy!!!
No ja bym się osobiście bała przyznać ( jeśli oczywiście bym miała wiedzę na piśmie, że syn mieszka cały tydzień w akademiku i bez pomocy ojca sobie radzi )
Nie taka moim zdaniem była przesłanka przyznawania ŚP
Dlatego później osoby które faktycznie sprawują opiekę 24 na dobę mają tak niskie świadczenia, bo kupa kasy idzie na fikcje.
a gdy dziecko 16 letnie uczy sie poza miejscem zamieszkania w szkole ponadgimnazjalnej i mieszka w internacie i przyjeżdza tyko na weekendy to też mielibyście wątpliwości czy ŚP przysługuje opiekunowi????