szo i domownik KRUS - Świadczenia rodzinne

  
Strona 4 z 4    [ Posty: 35 ]

Napisano: 15 sty 2015, 20:38

Nie taki plus, bo patrzysz tylko na zdo, które jest w niewielkiej kwocie. Ale ze świadczenia pielęgnacyjnym do tego ubezpiczenia przybyła jednak pokaźna ilosc rolników a przede wszystkim domowników. W skali całego budżetu stanowi to niewielką kwotę, ale zwazywszy, ze niektórym odmawia się wsparcia czy tez daje nędzne grosze i nie zamierza tej kwoty podnieść ze względu na brak finansów to jednak jest to niepotrzebny wydatek, który jednak mógłby być rozdysponowany w innej formie.
Tylko że władza wyznacza sobie inne priorytety.
Ja już pisałam, że wymysł skladania oświadczen miał na celu z jednej strony ograniczenie świadczeniobiorców przede wszystkim wśród opiekunów dorosłych ON, a z drugiej stanowić podstawę niepodejmowania i rezygnacji z pracy po uchwale NSA. Teraz dorzucę do tego korzystniejsze rozwiązanie z ubezpieczeniem dla opiekunów dzieci. Także mozliwe, ze wykluczanie z ubezpieczenia przy składaniu takich oswiadczen zostało dogadane pomiędzy rządem a KRUSem. Bo mimo wszystko moja sprawa prosta czy nie prosta, która była tylko przykładem jak i inne moje argumenty dowodzą, że tak naprawdę KRUS nie wnika w te ubezpieczenia i nie sprawdza czy takie ubezpieczenie rzeczywiście pokrywa się z prowadzeniem gospodarstwa czy tez pracą w nim. I co do tego się nie myle, bo tu nie ma na czym się bardzo znac, zeby móc się mylić.
m&m


Napisano: 15 sty 2015, 21:07

Rodziców i ich składek tak bardzo nie bierz pod uwagę, bo znaczna część rodziców w ostatnim czasie korzystała z dofinansowania do opłat składek ze strony państwa, sami pokrywali tylko składkę chorobową i wypadkową, to tu żadnych strat nie ma. Jak na moje oko w KRUS dzieją się jakieś zmiany, są robione porządki, pod co nie wiem - może tylko źle oceniam.
wwo

Napisano: 15 sty 2015, 23:07

Tak naprawdę te proporcje w przypadku składania oswiadczen i związanych z nimi wykluczen z KRUS są mało istotne.
Ale. W związku ze sprawowaniem osobistej opieki nad dzieckiem składka miesięczna za te osoby w wysokości 10% emerytury podstawowej finansował KRUS. Także mozliwe , że wykorzystał sposób, żeby pozbyc się tego finansowania ze swoich środków. I co istotne przy tego typu finansowaniu mówiło się o przerwie w prowadzeniu działalności rolniczej albo wykonywaniu pracy w gospodarstwie rolnym, a odstąpiono od wymogu zaniechania wykonywania pracy i w okresie sprawowania opieki nad dzieckiem rolnik albo domownik mógł prowadzić działalność rolniczą lub pracować w gospodarstwie rolnym w zakresie, który nie koliduje z jej osobistym sprawowaniem.
Oswiadczenia mówią o zaprzestaniu prowadzenia działalności i zaprzestaniu pracy.
I mimo wszystko kazdemu ubezpieczycielowi zalezy jednak, żeby mieć jak najwięcej tych klientów, ale którzy wnoszą swoje składki, a nie za których się płaci.
Władzy obecny układ może odpowiadac, gdyż składki płacone z budżetu za rolników zwiększają wpływy ZUSu.
m&m

Napisano: 21 wrz 2015, 19:27

Bardzo proszę o radę. Mój mąż od kilku lat opłaca dobrowolnie składki do KRUS a ja jestem ubezpieczona zdrowotnie przy nim. Teraz chciałby zrezygnować z KRUS, gdyż pracuje od roku na umowę zlecenie (której do dziś nie ma w ręku ale składki są w ZUS), czy będę musiała płacić do NFZ za porady lekarskie za poprzednie lata . On był ubezpieczony podwójnie w ZUS i KRUS więc składki zdrowotne miał nie tylko z KRUS ale i ZUS a ja tylko z KRUS.W jaki sposób można zrezygnować z Krus.
Mm1965

Napisano: 21 wrz 2015, 20:17

Co to jest??? Portal pracowników OPS, czy poradnia dla ubezpieczonych w KRUS?!
Gość



  
Strona 4 z 4    [ Posty: 35 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x