TRUDNY PRZYPADEK ? - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 26 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 20 maja 2014, 14:21

petentka mieszka z bracmi, matka i córką, razem wszyscy prowadza gospodarstwo domowe. petentka oznajmila ze brat nie zlozy oswiadczenia o dochodach bo mu sie nie chce. nie jest tez zarejestrowany w UP i nie chce sie zarejestrowac. kontraktu socj. nie chce brat tez podpisać. i co mozna zrobić z tym bratem, ktory blokuje rodzine??
Polaaaa

Napisano: 20 maja 2014, 18:26

Wezwałabym tego brata do uzupełnienia braków w terminie 7 dni poleconym za potwierdzeniem odbioru, a jak nie zgłosi się to niestety odmowa.
Tak a propos wyrażenia petent/ka.......na uczelni wbijano mi do głowy, że to przestarzały termin i należy używać słowa "klient";).
greentea
Stażysta
Posty: 94
Od: 07 kwie 2014, 17:35
Zajmuję się:

Napisano: 21 maja 2014, 1:53

Klientka ma problem, ale brat nie musi składać oświadczenia, bo postępowanie jest w trybie kpa, a tam w art. 38 jest
§ 1. Nikt nie ma prawa odmówić zeznań w charakterze świadka, z wyjątkiem mał­żonka strony, wstępnych, zstępnych i rodzeństwa strony oraz jej powinowa­tych pierwszego stopnia, jak również osób pozostających ze stroną w stosun­ku przysposobienia, opieki lub kurateli.
§ 3. Przed odebraniem zeznania organ administracji publicznej uprzedza świadka o prawie odmowy zeznań i odpowiedzi na pytania oraz o odpowiedzialności za fałszywe zeznania.
Brat nie jest stroną postępowania, jest świadkiem, więc najwyżej można odebrać oświadczenie od klientki o dochodach w rodzinie, pod rygorem odpowiedzialności za fałszywe oświadczenie.
bebo

Napisano: 21 maja 2014, 7:40

Brata nie bierzemy do rodziny . Sprawę petentki należy rozwiązać. Nie liczymy brata do kryterium ( wyjście z sytuacji)
zzzz

Napisano: 21 maja 2014, 8:56

nas nie uczono, że to przestażale slownictwo ale to nie wazne w tym momencie. Nie będzie tez nikt ukierunkowywal rodziny, iz by brat prowadzil osobne gospodarstwo bo nie ma warunktow. Wiec mysle ze wlasnie siostra zlozy oswiadczenie pod odpowiedzialnoscia karna. tylko jak wplynac na tego brata by sie zarejestrowal w UP. na wezwanie o podpisanie kontraktu cojalnego nie zglasza sie.
Polaaaa

Napisano: 21 maja 2014, 12:36

Brat do klientki nic nie ma, z poprzednich wpisów wynika, że nie chodzi o objęcie pomocą rodziny. W tej sytuacji nie można go do niczego zmuszać ani tym bardziej wzywać.
bebo

Napisano: 21 maja 2014, 12:52

No jak brat prowadzi wspolne gosp. domowe z siostra i pozostalymi czlonkami wiec mysle ze jego tez dotyczy
Polaaaa

Napisano: 21 maja 2014, 18:08

Przecież brat nie wystąpił o pomoc, to jak można go zmusić do zawarcia kontraktu? Co innego, gdy wystąpi i stanie się klientem ps, wtedy musi poddać się rygorom postępowania.
bebo

Napisano: 21 maja 2014, 20:29

Co wy gadacie przeciez tworza jedno gospodrstwo domowe Dlaczego nie mozna Go zmusić? przeciez jest tez odpowiedzialny za cala rodzine? czy nie jak ?
born

Napisano: 21 maja 2014, 20:32

Art. 4 ustawy o pomocy społecznej nakłada na osoby i rodziny korzystające z pomocy społecznej obowiązek współdziałania w rozwiązywaniu trudnej sytuacji życiowej. Natomiast brak współdziałania osoby lub rodziny z pracownikiem socjalnym w rozwiązywaniu trudnej sytuacji życiowej lub odmowa zawarcia kontraktu socjalnego może stanowić podstawę do odmowy przyznania świadczenia. (art. 11 ust. 2 ustawy o pomocy społecznej). Stosownie do art. 108 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej w celu określenia sposobu współdziałania w rozwiązywaniu problemów osoby lub rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej pracownik socjalny może zawrzeć kontrakt socjalny z tą osobą lub rodziną. No a co z tym art??? nie istnieje??
To co radzicie teraz , nie zawrze kontraktu i nie zlozy osw. Jak napisać decyzje, ktos ma propozycje jakies??
Polaaaa


  
Strona 1 z 3    [ Posty: 26 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x