Turnusy - PFRON - zadania powiatów

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 13 ]

Napisano: 15 mar 2017, 12:13

to nie jest takie oczywiste, składając wniosek mówił, że składa na komisję. Dając teraz odmowę wiem, że nie ma już środków więc nie pojedzie.
Ważność orzeczenia zachowa bo nie będzie przerwy.
Ustawa o rehabilitacji porusza tylko problem pracownika w art. 2a, a co z rehabilitacją społeczną?
Biuro pełnomocnika pisze "Ważne: Przedłużenie terminu postępowania orzeczniczego nie wpływa na ważność wydanego orzeczenia tj. nie powoduje jego nieważności!"
Co to znaczy ważność wydanego orzeczenia?
cpr3
Starszy referent
Posty: 696
Od: 14 mar 2017, 16:13
Zajmuję się: PS/WRiSPZ/obsługa


Napisano: 15 mar 2017, 13:34

To o co pytasz odnosi się do terminów z orzeczeń. Tzn. przykładowo kończy się orzeczenie dnia 28 lutego. niepełnosprawny przed upływem tego terminu składa w orzecznictwie wniosek o przedłużenie tego orzeczenia. "Opieszałość" urzędu, czyli wyznaczenie terminu komisji np. na 28 marca (ale tak w praktyce to wygląda i jest zgodne z prawem) nie powoduje nieważności orzeczenia w tym czasie. Czyli 28 luty koniec poprzedniego orzeczenia, komisja 28 marca - jeśli sytuacja zdrowotna się nie polepszyła to wydadzą nowe orzeczenie np. z datą 1 kwietnia (data wydania w rogu), ale będzie też zapis że niepełnosprawność datuje się od powiedzmy 16 roku życia. co w konsekwencji powoduje że orzeczenie zachowuje ciągłość nawet w czasie od 28 lutego do 1 kwietnia.

Tu jest z Biura Pełnomocnika Rządu
8. Czy osoba w okresie między dniem upływu ważności poprzedniego orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności wydanego na czas określony, a dniem wydania kolejnego orzeczenia o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności zachowuje ciągłość statusu osoby niepełnosprawnej?

Ciągłość trwania niepełnosprawności istnieje, jeżeli z treści orzeczenia wydanego po upływie ważności poprzedniego orzeczenia wynika, że niepełnosprawność trwała nieprzerwanie w okresie miedzy utratą ważności poprzedniego orzeczenia i wydaniem obecnego. Informacja o ciągłości orzeczenia zawarta jest w orzeczeniu o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności zgodnie z § 13 ust. 1 pkt 9 i ust. 2 pkt 11 rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 lipca 2003 r. w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności (Dz. U. Nr 139, poz. 1328), w postaci daty lub okresu powstania niepełnosprawności.



I to wszystko prawda itd....Jednak w... momencie rozpatrywania wniosku na turnus niepełnosprawny nie ma ważnego orzeczenia. Nie możesz domniemać że je otrzyma i że będzie ciągłość. Co z tego że wiesz że złożył wniosek na komisję. Za bardzo się doszukujesz. Na moment kiedy rozpatrujesz nie spełnia warunków formalnych nawet jeśli to nie jego wina.
pppcccppprrr
Stażysta
Posty: 77
Od: 13 mar 2017, 17:29
Zajmuję się: PFRON

Napisano: 15 mar 2017, 14:02

a może ktoś z Was pisał do pełnomocnika rządu co w tej sytuacji, i macie pismo.
Wstrzymać się od rozpatrzenia wniosku do chwili przedłożenia nowego orzeczenia czy nie?
To samo może być w AS u studentów, to co rozpatrujemy negatywnie;/ lub każde inny wniosek z PFRON.
Pytam się o standardy i regulacje, aby mi nikt nie zarzucił, że czegoś nie dopilnowałam, lub zrobiłam nie tak jak karzą przepisy.
Może ktoś z Was ma pismo z biura pełn.?
cpr3
Starszy referent
Posty: 696
Od: 14 mar 2017, 16:13
Zajmuję się: PS/WRiSPZ/obsługa



  
Strona 2 z 2    [ Posty: 13 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x