\"Podobne stanowisko wyraził Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 8 lutego 2012 r., w którym podkreślił, że podziela wykładnię art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, zgodnie z którą postępowanie administracyjne w sprawie zmiany lub uchylenia decyzji administracyjnej przyznającej świadczenia z funduszu alimentacyjnego może dotyczyć jedynie aktu administracyjnego, który nadal reguluje sytuację prawną osoby otrzymującej bieżące świadczenia z funduszu. Przewidziana w tym przepisie weryfikacja świadczenia może odnosić skutek jedynie na przyszłość. Nie istnieje bowiem podstawa prawna, by w oparciu o omawiany przepis usunąć konsekwencje prawne wywołane przez weryfikowane rozstrzygnięcie, na podstawie którego wypłacono już świadczenia. W takiej sytuacji znaleźć natomiast może zastosowanie materialnoprawna instytucja zwrotu nienależnie pobranego świadczenia (art. 23 ust. 1 ustawy).\"
https://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/D90D92960F
Uchylenie świadczeń \"może odnosić skutek jedynie na przyszłość\". Uchylając świadczenie za poprzednie miesiące nawet jeśli dotyczą aktualnego okresu trudno nazwać działaniem wywołującym skutki na przyszłość.
Wypłacono świadczenie za dany miesiąc koniec, ewentualne uchylenie decyzji może nastąpić od miesiąca w którym świadczenia nie zostały jeszcze zrealizowane.