udzielenie schronienia

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: voodoo

Napisano: 04 mar 2016, 10:05

Witam! Dostaliśmy fakturę za schronisko ale mamy następujące wątpliwości , jeśli chodzi o jej zapłatę i wydanie decyzji w sprawie:
- czy płacić organizacji pozarządowej jeśli nie jest wpisana do rejestru placówek udzielających schronienia ani nie ma dokumentu potwierdzającego tą rejestrację ( bo rejestr ogłaszają raz w roku a w międzyczasie wniosek można złożyć i uzyskać rejestrację)?

- czy pracownik socjalny tam zatrudniony ma prawo do robienia wywiadów środowiskowych i zawierania kontraktów socjalnych, bo często nie mają tego w obowiązkach ? skąd wiadomo - czy urząd wojewódzki nie przyczepi się do tego podczas kontroli?

- a może bezpieczniej udzielić człowiekowi potrzebującemu pomocy w innej formie np. zasiłku celowego w naturze w postaci na zaspokojenie niezbędnej potrzeby bytowej- pokrycia kosztów utrzymania w schronisku? - to z środków własnych.

Proszę o poradę!
an~~


Napisano: 04 mar 2016, 10:30

Nie masz podstaw do pokrywania rachunku za schronisko. Na podstawie ustawy o pomocy społecznej o refundacje kosztów może wystąpić Gmina / działający w jej imieniu OPS/ i to pod warunkiem, że na pomoc w formie schronienia została wydana decyzja.
Herbi

Napisano: 04 mar 2016, 10:36

Jeśli chodzi o wywiady środowiskowe to reguluje to art.25 ust 2 , "Zlecanie realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej nie może obejmować:
1) ustalania uprawnień do świadczeń, w tym przeprowadzania rodzinnych wywiadów środowiskowych ". więc pracownik socjalny organizacji pozarządowej nie może ich przeprowadzać.
Tak samo jeśli chodzi o kontrakt socjalny. Może natomiast sporządzić indywidualny program wychodzenia z bezdomności.
Herbi

Napisano: 04 mar 2016, 11:31

Dzięki za pomoc.
an~~


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny