Usługi opiekuńcze BARDZO PROSZĘ O POMOC !!!! - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 08 lip 2015, 10:11

Podopieczna od stycznia 2015 ma przyznane usługi opiekuńcze. W lipcu przypada aktualizacja wywiadu środowiskowego. Przy okazji wyszła sprawa ze zmianą kosztu 1 godziny usług opiekuńczych. Od 01.04.2015r. koszt 1 godziny usług wynosi 14.61, dotychczas wynosił on 14.63. Mamy lipiec. Jak skorygować odpłatność. Czy muszę zmienić dotychczasową decyzję. Jeśli tak od kiedy. Jak powinno to wyglądać fizycznie? Bardzo proszę o pomoc
Irma


Napisano: 16 lip 2015, 9:21

Zmiana kosztu 1 godz. usług weszła od kwietnia - pracownik w tym czasie powinien wszcząć postępowanie celem dokonania zmiany decyzji w części dotyczącej odpłatności. Przy sporządzaniu wywiadu na tę okoliczność można go potraktować jako aktualizację - sprawa zamknięta. Teraz jest problem - dlaczego pracownik czekał aż do lipca skoro wiedział, że w kwietniu uległ zmianie koszt usług? Niedopuszczalne jest cofnięcie się z odpłatnością aż do kwietnia - nie ma znaczenia, że okoliczności uzasadniające podwyższenie opłat miały miejsce wcześniej. Nie jest dopuszczalne podwyższanie odpłatności za usługi z mocą wsteczną. Zmiana odpłatności może nastąpić dopiero od dnia, kiedy została wydana decyzja - Wyrok WSA w Gliwicach z 16 grudnia 2013r. IV SA/GI309/13)
panna

Napisano: 16 lip 2015, 13:48

Zmiana kosztów godziny usług nie jest zmianą przepisów prawa, a tylko taka zmiana zobowiązuje nas do wszczynania postępowania. Skoro ma Pani wywiad z lipca zmienia Pani stawkę od sierpnia.
xyzpa

Napisano: 17 lip 2015, 15:09

Cena 1 godziny usługi ustalana jest Uchwałą Rady Gminy, co dla nas jest też obowiązującym aktem prawnym tyle, że miejscowym. W związku z tym też bym wszczęła postępowanie w sprawie zmiany odpłatności za 1 godzinę. Nie można zmieniać odpłatności wstecz.
iza124

Napisano: 18 lip 2015, 19:39

iza124 pisze:Cena 1 godziny usługi ustalana jest Uchwałą Rady Gminy, co dla nas jest też obowiązującym aktem prawnym tyle, że miejscowym. W związku z tym też bym wszczęła postępowanie w sprawie zmiany odpłatności za 1 godzinę. Nie można zmieniać odpłatności wstecz.
iza124 pisze:Cena 1 godziny usługi ustalana jest Uchwałą Rady Gminy, co dla nas jest też obowiązującym aktem prawnym tyle, że miejscowym. W związku z tym też bym wszczęła postępowanie w sprawie zmiany odpłatności za 1 godzinę. Nie można zmieniać odpłatności wstecz.
I to jest jest prawidłowe rozumowanie. To Ośrodek zawinił , nie zrobił aktualizacji. jak przyjdzie do płacenia wyrównania to może spaść na pracownika.... daj Boże ,żeby nie.
Prawo nie działa wstecz.
Wredna1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x