OD KIEDY UCHYLIĆ ZDO

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Napisano: 28 sty 2022, 12:42

PROSZĘ o podpowiedź jak to u was jest praktykowane

odmowiłam SP zonie na męża oczywiscie orzeczenie nie spełniało wymogów
do tego Pani pobiera caly czas ZDO
w odwolaniu z dnia 1 grudnia 2021 napisala ze jak przyznaja jej prawo do SP zrezygnuje z ZDO
teraz SKO wyslalo postanowienie ze nalezy wyeliminowac z obrotu prawnego decyzje ZDO zgodnie z oswiadczeniem pani zawartym w odwolaniu
nie uchylalam wstecz decyzji sko samo wiele razy tak mowilo a teraz nakazuja uchylic wstecz
Georgina
Stażysta
Posty: 55
Od: 03 gru 2018, 19:21
Zajmuję się: Św


Napisano: 28 sty 2022, 15:41

Żaden z artykułów ustawy o świadczeniach rodzinnych nie przewiduje (a może jest, tylko ja go nie zauważyłem), aby świadczenie pielęgnacyjne nie przysługiwało za okres w którym opiekun miał ustalone prawo i pobierał zasiłek dla opiekuna lub specjalny zasiłek opiekuńczy i miałoby być przyznane w pełnej kwocie dopiero od następnego dnia lub miesiąca po uchyleniu zasiłku.
Jest jedynie mowa o tym, że świadczenie nie przysługuje, jeśli opiekun ma ustalone prawo do zasiłku, oraz, że przy zbiegu uprawnień do kilku świadczeń wymienionych w art. 27 ust. 5 osoba uprawniona ma prawo wyboru jednego świadczenia korzystniejszego dla tej osoby.
Dlatego w moim przekonaniu zasiłek wystarczy uchylić, wydając decyzję bez wskazywania jakiejś określonej daty od której tenże zasiłek nie przysługuje i wówczas, w związku z ww uchyleniem prawa do zasiłku, wnioskowane świadczenie pielęgnacyjne przyznać trzeba zgodnie z art. 24 ust. 2 od miesiąca złożenia wniosku o świadczenie pielęgnacyjne, a wypłatę świadczenia wystarczy pomniejszyć o wypłaconą (od dnia złożenia wniosku o świadczenie) kwotę zasiłku lub łączną kwotę zasiłków.
Jakie proste - ale, czy możliwe do przeprowadzenia, bez komplikowania sobie pracy bardziej niż poprzez wydanie decyzji o uchyleniu zasiłku ze wskazaniem daty uchylenia lub uchylania wstecz (bo wcześniej nie dopełniliśmy tego obowiązku).
A wystarczyło wydać dwie decyzje tzn. pierwszą odmowną na ŚP, a drugą np. odmowną na uchylenie zasiłku i wtedy opiekun miałby możliwość odwołać się od tych dwóch decyzji i nie ma bata, aby SKO nie przyznało lub nie zaleciło Wam przyznać świadczenie pielęgnacyjne od pierwszego dnia miesiąca złożenia wniosku o świadczenie.
Wilk syty i owca cała. Wy zrobilibyście co do Was należało, a opiekun miałby klarowną sytuację, aby wyjaśnić przed Kolegium czego oczekiwał. W sytuacji, gdy Kolegium orzekło by o Waszym błędnym skorzystaniu z przepisów prawa materialnego to i sprawa decyzji o braku uchylenia zasiłku wróciła by (jak bumerang) do Was.
A może jednak mylę się bo jestem opiekunem i myślę jak opiekun.
-----------
Krzysztof

Zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy o pracownikach samorządowych, do obowiązków tych pracowników należy przestrzeganie Konstytucji RP i innych przepisów prawa, a także wykonywanie zadań sumiennie, sprawnie i bezstronnie
Krzysztof
Awatar użytkownika
Starszy referent
Posty: 797
Od: 04 sty 2014, 2:06
Zajmuję się: Skutecznie podważam decyzje OPS oraz SKO
Lokalizacja: EL

Napisano: 28 sty 2022, 16:08

Georgina pisze:
28 sty 2022, 12:42

nie uchylalam wstecz decyzji sko samo wiele razy tak mowilo a teraz nakazuja uchylic wstecz
32uosr + 163kpa = nie wolno wstecz
155kpa = tak jakby można wstecz, choć opinie w doktrynie są mieszane

SKO pewnie mówiło o tym pierwszym przypadku
#STANDWITHUKRAINE
#PutinChuj
Tom.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 5135
Od: 09 mar 2005, 16:10
Zajmuję się: SR/CP/DO
Lokalizacja: PL


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x