Wnioskodawca się uchyla

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 28 maja 2015, 8:00

Jeśli w mieszkaniu wnioskodawcy ma być przeprowadzony wywiad środowiskowy ale tego nie można zastać lub nie wpuszcza pracownika to omawia się dodatku mieszkaniowego zgodnie z art. 7 ust 4?
MZv2


Napisano: 28 maja 2015, 8:50

przed pójściem na wywiad wysyłamy następujące zawiadomienie:

ZAWIADOMIENIE

Urząd Miasta i Gminy w ....... , Wydział ..... , że dnia ...... r. w godz. od .... do .... zostanie przeprowadzony wywiad środowiskowy w miejscu zamieszkania wnioskodawcy.

Zgodnie z art 7 ust. 4 ustawy z dnia 21 czerwca 2001r. o dodatkach mieszkaniowych (t.j. Dz.U. z 2013 poz. 966 z późn. zm.) odmowa złożenia oświadczenia stanowi podstawę do wydania decyzji o odmowie przyznania dodatku mieszkaniowego.

Wobec powyższego uniemożliwienie przeprowadzenia wywiadu środowiskowego z powodu Pani nieuzasadnionej nieobecności w przedmiotowym lokalu w wyznaczonym terminie, będzie traktowane jako odmowa złożenia oświadczenia o stanie majątkowym.Jeżeli będzie to nieuzasadniona nieobecność, to dajemy odmowę przykładowo następującej treści...

ODMAWIAM PRZYZNANIA DODATKU MIESZKANIOWEGO

U Z A S A D N I E N I E:

Zgodnie z art. 7 ust.4 ustawy z dnia 21 czerwca 2001r. o dodatkach mieszkaniowych (t.j. Dz.U. z 2013 poz. 966 z późn. zm.) pracownik przeprowadzający wywiad środowiskowy może żądać od wnioskodawcy i innych członków gospodarstwa domowego złożenia oświadczenia o stanie majątkowym. Odmowa złożenia oświadczenia stanowi podstawę do wydania decyzji o odmowie przyznania dodatku mieszkaniowego.

Wniosek o przyznanie dodatku mieszkaniowego nie był złożony osobiście przez wnioskodawcę, tylko przez osobę, która nie wchodzi w skład gospodarstwa domowego. Powodem był wyjazd wnioskodawcy poza miejsce zamieszkania.

Pismem z dnia .... r. poinformowano wnioskodawcę o terminie przeprowadzenia wywiadu środowiskowego. W ustalonym dniu ...... r. pracownicy Wydziału ... udali się na wywiad, który nie został przeprowadzony z powodu nieobecności wnioskodawcy w miejscu zamieszkania.

Następnie pismem z dnia ... r. wezwano wnioskodawcę do osobistego zgłoszenia się celem ustalenia dogodnego terminu przeprowadzenia wywiadu środowiskowego, na które nie stawił się.

Wobec powyższego uchylanie wnioskodawcy od przeprowadzenia wywiadu środowiskowego, uznano za odmowę złożenia oświadczenia o stanie majątkowym.

W tym stanie faktycznym brak jest podstaw prawnych do przyznania dodatku mieszkaniowego.
GORZATKA
GORZATKA
Referent
Posty: 386
Od: 12 sie 2004, 0:26
Zajmuję się:
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie, Polska

Napisano: 28 maja 2015, 14:13

Gorzatka czy ktoś się odwołał od takiej decyzji ciekawi mnie stanowisko SKO
Gość

Napisano: 06 lis 2017, 20:25

Pozwólcie, że reanimuję temat. Proszę powiedzcie co w przypadku kiedy w zawiadomieniu o wywiadzie stosuję wzmiankę o tym, że gdyby ktoś danego dnia nie mógł uczestniczyć w wywiadzie to żeby zglosil się i zmienił termin. Czy wówczas, kiedy mam taki zapis (a nikt się nie zglasza) a nikogo nie zastanę za pierwszym razem to muszę wystosowac pismo zawiadamiajace o drugim terminie wywiadu? Czy moge od razu dac odmowe bo ktos uchyla sie od zlozenia oswiadczenia? Pozdrawiam
Klara27
Referent
Posty: 482
Od: 12 paź 2016, 13:25
Zajmuję się:

Napisano: 07 lis 2017, 9:19

Za szybko na odmowę moim zdaniem. Poczekałabym i wysłała pismo o kolejnym terminie razem z informacją, że sprawa nie będzie rozpatrzona w terminie miesiąca i stosownym pouczeniem.
Maxima
Podinspektor
Posty: 1241
Od: 14 kwie 2017, 9:34
Zajmuję się: DM DE


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny