Pan złożył wniosek 31.01.2018r. do wniosku dołączył wyrok zaoczny , który w pierwszym punkcie zasądza od pozwanej 500 zł w 3 punkcie nadaje rygor natychmiastowej wykonalności. Wiemy że pani odwołała się od kwoty alimentów, również wiemy że ten wyrok nie będzie prawomocny. Telefonowałam do sądu i otrzymałam informację, że jeżeli jest wyrok zaoczny i od niego strona się odwołała to rygor natychmiastowej wykonalności traci moc. Czy macie takie przypadki i co z tym zrobić, czy wysłać wezwanie z dać trzy miesiące ? Podzielcie się jak robicie w takiej sytuacji?
A pupa tam traci moc, kto takie pierdoły w sądzie opowiada Owszem na wniosek pozwanego sąd może zawiesić rygor natychmiastowej wykonalności nadany wyrokowi zaocznemu ale to się nie dzieje automatycznie jak wnosi sprzeciw od wyroku, zresztą muszą być spełnione odpowiednie przesłanki by zawiesić rygor.
wyrok zaoczny a w punkcie 3 wyrokowi w punkcie 1 nadaje rygor natychmiastowej wykonalności. ale od 1 punktu czyli zasądza się od pozwanej tytułem alimentów kwotę 500 zł miesięcznie Pani wniosła sprzeciw do sądu i Pan nie przyniesie praw3omocniści wyroku.
Koś coś w tej sprawie? Czy nie macie takich wyroków. Są podzielone zdania. Jedni mówią że nie interesuje nas prawomocność jeżeli mamy w wyroku natychmiastową wykonalność drudzy że czekamy na uprawomocnienie i dopiero wtedy przyznajemy.
No pytanie było proste - czy jest klauzula wykonalności? Twoim zmartwieniem nie jest czy tytuł egzekucyjny jest prawomocny ale to czy jest tytułem wykonawczym.