Wywiad z klientem przy biurku?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 31 sie 2017, 12:58

Klient dostał pomoc na miesiąc, bo miał byc przyjęty do pracy, ale nie wyszło. Składa więc nastepne podanie. Czy ja nie minął miesiąc od wywiadu, to mogę z nim zrobić wywiad przy biurku? Koleżanka mówi, że nie możemy robić rzadziej, jak raz na poł roku. Czy oświadczenia członków rodziny tez są nowe potrzebne, jak nie minął miesiąc od wywiadu?
Mirabelka
Stażysta
Posty: 145
Od: 19 cze 2017, 16:34
Zajmuję się: PS


Napisano: 31 sie 2017, 15:10

Wywiad przeprowadza się z osobą lub rodziną w miejscu zamieszkania lub pobytu, w dniach roboczych, w godzinach pracy ośrodka pomocy społecznej lub powiatowego centrum pomocy rodzinie albo w innym terminie uzgodnionym z osobą lub rodziną :shock: za zgodą kierownika jednostki organizacyjnej pomocy społecznej - ROZPORZĄDZENIE MINISTRA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 25 sierpnia 2016 r. w sprawie rodzinnego wywiadu środowiskowego. O biurku nie ma mowy :mrgreen:
wiejskigopsiak
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 107
Od: 14 sie 2017, 11:45
Zajmuję się: kiedyś w pomocy teraz w szkoleniach
Lokalizacja: pomorskie

Napisano: 31 sie 2017, 17:41

Witam serdecznie. W moim OPS temat ten był wałkowany wielokrotnie. Zgodnie z ustawą, jeśli wpływa nowy wniosek, to należy przeprowadzić kolejny wywiad w miejscu zamieszkania. To bardzo ważne. Wywiad środowiskowy MUSI być przeprowadzony w miejscu zamieszkania.
W praktyce wygląda to tak, że pracy mamy tak dużo, że czasem rzeczywiście robimy wywiady zza biurka, bo każda z nas ma upierdliwego klienta, który przychodzi z podaniem co miesiąc, a nawet kilka razy w ciągu miesiąca. Zdarzają się jednostki, u których sytuacja życiowa nie zmianie się od 10 lat. Wywiady są takie same.

Także formalnie nie wolno, ale w praktyce czasem trzeba.

http://www.panisocjalna.blogspot.com
Pani socjalna
Praktykant
Posty: 21
Od: 31 sie 2017, 17:30
Zajmuję się: Dział Pomocy Środowiskowej

Napisano: 01 wrz 2017, 11:21

Dokładnie jest tak jak pisze Pani socjalna:) I nie ma czegoś takiego jak pisze Mirabelka, że "Koleżanka mówi, że nie możemy robić rzadziej, jak raz na poł roku. Czy oświadczenia członków rodziny tez są nowe potrzebne, jak nie minął miesiąc od wywiadu?" Wywiad przy każdym wniosku i wszystkie nowe załączniki ! A to czy go zrobisz za biurkiem czy w ternie - twoja sprawa i nie mów o tym głośno jak zdarzy się przy biurku :D

Do Pani socjalna: super blog :D :D :D :D
Agniecha2
Starszy referent
Posty: 503
Od: 22 mar 2016, 16:54
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny