Od kiedy wygasić świadczenie - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 30 sie 2017, 11:57

Petent nie odbiera od 2 miesięcy zasiłku stałego. Jest to osba bezdomna, zobowiązała się w oświadczeniu, że wszelką korespondencje w tym decyzje będzie odbierać w tut. OPS. Pracownik socjalny udał się w miejsce pobytu petenta już 3 razy. Sporządził notatkę że nie zastał podopiecznego.
Moje pytanie brzmi: OD KIEDY WYGASZAM I WYREJESTROWUJE ZE SKŁADKI ZDROWOTNEJ OSOBĘ??
Marzeneria
Stażysta
Posty: 77
Od: 28 wrz 2016, 7:53
Zajmuję się:

Napisano: 31 sie 2017, 18:36

W pierwszej kolejności należy wezwać delikwenta do złożenia wyjaśnień na temat przyczyn nieodbierania świadczenia. Wezwanie wysyłamy pod ostatni znany nam adres. Jeśli klient wyraził zgodę, aby odbierać korespondencję w MOPS, to należy takie pismo przez jakiś czas przechowywać w MOPS, dziale przekazywania listów np. sekretariacie.
Wszystko zawarte jest w naszej ustawie.
Art. 106a. 1. Jeżeli osoba uprawniona nie podejmuje świadczeń pieniężnych przez dwa kolejne miesiące kalendarzowe, wstrzymuje się wypłatę tych świadczeń oraz wszczyna postępowanie wyjaśniające w celu sprawdzenia przyczyn nieodbierania świadczeń.
Należy wszcząć postępowanie.
Na końcu dokonujemy zmiany decyzji przyznającej zasiłek stały i składki na ubezpieczenie zdrowotne. Zasiłek i składki przysługują do ostatniego dnia miesiąca, w którym klient pobrał po raz ostatni świadczenie.

http://www.panisocjalna.blogspot.com
Pani socjalna
Praktykant
Posty: 21
Od: 31 sie 2017, 17:30
Zajmuję się: Dział Pomocy Środowiskowej


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x