Zagrożenia Cyberprzestrzeni - Projekt Pracownik Społeczny - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 20 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 03 cze 2014, 22:00

Wracamy po 2 miesięcznej przerwie. Jako projekt Unijny mieliśmy kontrolę w czasie, której nie mogliśmy prowadzić żadnych działań informacyjnych.

Niedawno świeża dostawa wjechała do naszego biura! 2000 podręczników "Zagrożenia cyberprzestrzeni. Kompleksowy program dla pracowników służb społecznych". Podręcznik będzie można dostać już 24 czerwca na panelu eksperckim, który odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych WSP im. Janusza Korczaka. ZAPRASZAMY!


Polub nas na Facebooku
Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 12 cze 2014, 10:21

Halo Kochani, serdecznie zapraszamy na panel ekspercki "Przyszłość kształcenia służb społecznych w obszarze cyberzagrożeń", który odbędzie się w dn. 24 czerwca 2014 r. w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie na Wydziale Nauk Społecznych przy ul. Urbanistów 3.
Cyberprzestrzeń

Napisano: 16 cze 2014, 21:58

Panel – debata ekspercka pt. "Przyszłość kształcenia służb społecznych w obszarze cyberzagrożeń" 24 czerwca 2014 r.

Zapraszamy na spotkanie osoby biorące udział w procesie kształcenia szerokorozumianego grona pracowników służb społecznych, pracowników służb społecznych m.in. takich placówek jak: ośrodki pomocy społecznej, powiatowe centra pomocy rodzinie, miejskie ośrodki pomocy rodzinie, domy opieki społecznej, ośrodki wsparcia, rodzinne domy pomocy, ośrodki interwencji kryzysowej, jednostki specjalistycznego poradnictwa, placówki opiekuńczo-wychowawcze, ochotnicze hufce pracy, świetlice środowiskowe oraz sektor NGO oraz przedstawicieli władz centralnych, regionalnych i lokalnych odpowiedzialnych za kształtowanie polityki społecznej w Polsce.

Termin: 24 czerwca 2014r.

Miejsce: Wydział Nauk Społecznych w Warszawie, ul. Urbanistów 3, 02-397 Warszawa


Udział w panelu jest bezpłatny a Uczestnicy spotkania otrzymają podręcznik pt. Zagrożenia cyberprzestrzeni. Kompleksowy program dla pracowników służb społecznych.


Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 16 cze 2014, 22:10

Rejestracja i informacje organizacyjne: Anna Zielińska tel. 22 404 70 39, e-mail: [email protected]


Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 19 cze 2014, 23:06

Pamiętajcie o naszej debacie! Zapraszamy wszystkich serdecznie 24 czerwca na ul. Urbanistów 3 do Wydziału Nauk Społecznych w Warszawie.

Termin: 24 czerwca 2014r.
Miejsce: Wydział Nauk Społecznych w Warszawie, ul. Urbanistów 3, 02-397 Warszawa

Harmonogram spotkania:
10:00- – 10:30 rejestracja uczestników
10:30 - 11:00 przywitanie uczestników i Ekspertów przez koordynatora projektu p. Joannę Lizut
informacja nt. projektu „PI-PWP Zagrożenia cyberprzestrzeni – nowe kompetencje pracownika socjalnego”,
11:00 – 12:30 – debata Ekspertów w odniesieniu do następujących zagadnień:
• Cyberzagrożenia-nowy problem społeczny czy „nowa odsłona” znanych kwestii?
• Wyzwania dla pracy i współpracy pracowników służb społecznych w zakresie przeciwdziałania i zwalczania cyberproblemów,
• Kształcenie pracowników służb społecznych w związku z zagrożeniami świta wirtualnego,
• Networking – nową metodą pracy socjalnej?
12:30 – 13:00 – przerwa kawowa
13:00 – 14:00 – cd. dyskusji i pytania do Ekspertów
14:00 – zakończenie panelu oraz rozdanie certyfikatów


Rejestracja i informacje organizacyjne: Anna Zielińska tel. 22 404 70 39, e-mail: [email protected]


Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 24 cze 2014, 18:43

Ciekawe fakty

Nowe technologie otwierają przed młodym pokoleniem wiele możliwości, ale jednocześnie – niosą ze sobą nowe problemy i zagrożenia. Zagrożeniem często wymienianym w Polsce jest kontaktowanie się w sieci z nieznajomymi – 68 proc. użytkowników w wieku 14-17, z czego 5 proc. osób przyznało, że doświadczenie to okazało się być nieprzyjemnym, zaś 30 proc. spotkało się „twarzą w twarz” z nieznajomym poznanym w sieci*.

*[Badanie nadużywania Internetu przez młodzież w Polsce i Europie wśród młodzieży, Fundacja Dzieci Niczyje]

Więcej ciekawostek na naszym FB :)
Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 02 lip 2014, 18:49

Podsumowanie debaty eksperckiej „Przyszłość kształcenia służb społecznych w obszarze cyberzagrożeń”

W dniu 24 czerwca 2014 roku na Wydziale Nauk Społecznych w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie odbyła się debata ekspercka pt.: „Przyszłość kształcenia służb społecznych w obszarze cyberzagrożeń” w ramach projektu „PI-PWP Zagrożenia cyberprzestrzeni – nowe kompetencje pracownika socjalnego”.W debacie wzięli udział eksperci zajmujący się tematyką zagrożeń cyberprzestrzeni, nowych mediów oraz polityki społecznej, a także przedstawiciele służb społecznych z woj. mazowieckiego. W skład ekspertów wchodzili:

- Dr Łukasz Tomczyk – Specjalista w dziedzinie nowych mediów, ekspert w projekcie „PI-PWP Zagrożenia cyberprzestrzeni – nowe kompetencje pracownika socjalnego”
- Marcin Bochenek – Dyrektor Projektów Strategicznych Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK)
- Dr Ewa Flaszyńska – Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy, ekspert w projekcie „PI-PWP Zagrożenia cyberprzestrzeni – nowe kompetencje pracownika socjalnego”
- Dr Arkadiusz Durasiewicz – Dziekan Wydziału Nauk Społecznych WSP im. Janusza Korczaka w Warszawie, ekspert w projekcie „PI-PWP Zagrożenia cyberprzestrzeni – nowe kompetencje pracownika socjalnego”
- Wojciech Duranowski – Dyrektor Działu Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie, ekspert w projekcie „PI-PWP Zagrożenia cyberprzestrzeni – nowe kompetencje pracownika socjalnego”
- Dr Arkadiusz Wąsiński – Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej
- Joanna Rosiek-Bryks – Kierownik Wydziału ds. wdrożenia programów społecznych w Mazowieckim Centrum Pomocy Społecznej
- Dr Sergo Kuruliszwili – Dyrektor Instytutu Rozwoju Służb Społecznych
- Dr Anna Zasada-Chorab – Dziekana Wydziału Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach w Wyższej Szkole PedagogicznejJoanna Lizut, Koordynator projektu na początku debaty przedstawiła przyczyny podjęcia takiej tematyki w projekcie, jego założenia, korzyści oraz wypracowany produkt – podręcznik „Zagrożenia cyberprzestrzeni. Kompleksowy program dla pracowników służb społecznych”.

W kolejnej części spotkania eksperci dyskutowali na szereg nurtujących i ważnych pytań dot. szeroko pojętej tematyki dot. zagrożeń cyberprzestrzeni oraz kształcenia służb społecznych w Polsce w tym obszarze w najbliższej przyszłości. Jednym z istotnych punktów debaty była również dyskusja uczestników.Pytania zadawane ekspertom podczas debaty:

- Czy przenosimy z życia realnego do Internetu znane problemy? Czy spotykamy się z nowymi, wcześniej nie znanymi problemami?
- Czy nasze władze zauważają te problemy i uwzględniają walkę z nimi np. w strategiach lub innych dokumentach regulujących obszar polityki społecznej?
- Na ile dziś nasze służby społeczne (różne ich typy) są przygotowane do przeciwdziałania i zwalczania tych problemów?
- Czy konieczne jest powołanie kolejnych (nowych), wyspecjalizowanych w tym zakresie służb?
- Na jakim poziomie i jaki zakres powinno mieć kształcenie w odniesieniu do problematyki cyberzagrożeń?
- Kogo powinniśmy kształcić w temacie problematyki związanej z nowymi technologiami i mediami?
- Jak rozwijać networking w pomocy społecznej?
- Czy networkig może stać się polem do tworzenia zintegrowanych służb społecznych?
- Jaka jest perspektywa i bariery rozwoju tematu zagrożeń związanych z użytkowaniem Internetu i nowych technologii w Polsce, w trzech obszarach: nauki, metodyki kształcenia i praktyki działania służb społecznych.
- Jakie są szanse i niezbędne warunki do wprowadzenia programu „Zagrożenia cyberprzestrzeni” do szerokiego zastosowania w kształceniu służb społecznych?


Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 10 lip 2014, 19:59

UWAGA KONKURS!

Do wygrania podręcznik "Zagrożenia cyberprzestrzeni. Kompleksowy program dla pracowników służb społecznych" oraz atrakcyjne gadżety m.in. pendrive, skórzane pudełko na notatki oraz podkładka pod myszkę komputerową.

Aby wygrać wystarczy polubić nasz fanpage i udostępnić post konkursu na swoim profilu oraz odpowiedzieć na pytanie:

CZYM JEST SEXTING?


Odpowiedzi możecie szukać w podręczniku, który jest zamieszczony w formie elektronicznej na stronie www.cyberprzestrzen.wspkorczak.eu

Odpowiedzi przesyłajcie na adres [email protected] do piątku tj. 11 lipca do godz. 12:00, koniecznie w temacie wpisując „KONKURS”. Wówczas wylosujemy zwycięzcę.

Życzymy powodzenia :)
Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 16 lip 2014, 20:25

Kiedy widzę, jak lajków przybywa, czuję się spełniona – mówi Magdalena.

Mam wrażenie, jakby wszyscy, którzy „polubili” mój nowy post czy zdjęcie, prawili mi komplementy. Jesteś niesamowita, przebiegłaś aż 45 km! Ślicznie wyglądasz w tej czerwonej sukience! To bardzo miłe, gdy ludzie tak cię doceniają.Gorzej, jak lajków nie ma. – Wtedy jest emocjonalny dół, bo to przecież znaczy, że nikt nie podziela mojej opinii, nie docenia mojego gustu, nie zachwyca się mną.

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda odkryli niedawno, że ludzki mózg reaguje na płynące z Facebooka pozytywne sygnały tak samo jak na inne przyjemności – na przykład jedzenie, pieniądze czy seks. I że równie łatwo się od nich uzależnia. [Newsweek]

Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 24 lip 2014, 19:31

19-letnia Monika, studentka zarządzania z Zielonej Góry, uwielbia robić sobie selfie, koniecznie takie z ustami ułożonymi w zabawny dzióbek. Robi je na łóżku, przy biurku, w łazience, pełny spontan. Spontanicznie fotografuje też zupę, którą za chwilę zje, buty, które przed chwilą kupiła, a nawet wannę, w której za chwilę się wykąpie. Oraz dla żartu własne nogi i stopy. – Siedzę sobie, robię ze 30 fotek, jedna mi się spodoba, to ją wrzucam – mówi.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wrzuciła już na Instagram ponad 300 zdjęć, co dało jej ponad 600 fanów. Ich lajki Monika traktuje jak komplementy, lubi je, czeka na nie z niecierpliwością. – Kobiecie idącej ulicą też jest przecież miło, kiedy oglądają się za nią faceci, prawda? – upewnia się. Tak, lajki sprawiają, że czuje się atrakcyjna, inteligentna, zgrabna i uwodzicielska.
[Newsweek]

Przekleństwo naszego świata? Znacie takie osoby?


Obrazek
Cyberprzestrzeń


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 20 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x