Witam mam taki problem pracuje z rodziną w której żona wyprowadza się od męża wraz z nieletnimi dziećmi idzie do innego mieszkania, co w takim przypadku, zamknąć współpracę z jej mężem i pełnoletnimi synami czy mam jeździć do jednego domu i drugiego?
Musisz sama zastanowić się czy istnieje konieczność współpracy z matką i dziećmi i ojcem i dziećmi pełnoletnimi. Myślę, że decydujące słowo powinna w tej sytuacji mieć kierownik OPS.
Jednak w tej sytuacji myślę, że nadal powinnaś kontynuować działania z matką z którą są niepełnoletnie dzieci. Z racji tego, że z ojcem pozostali synowie pełnoletni Ty tam nie masz dużego pola manewru, więc po prostu napisz notatkę o rodzieleniu rodziny i odwiedzaj\współpracuj z matką.
Również kontynuowałabym współpracę tylko z matką. Prawdopodobnie potrzebna jest zmiana planu współpracy. W takiej sytuacji dobrze by było, żeby pracownik socjalny napisał krótką notatkę o zmianie sytuacji życiowej rodziny w w związku z czym wnosi o objęcie asystenturą tylko klientki. Miałabyś jakąś tam podkładkę, że była to decyzja skonsultowana z PS i kierownictwem OPS. Tyle, że wiadomo jak to jest. Ja bym się pewnie takiej notatki nie doprosiła.
Pozwolę sobie podpiąć się ze swoim pytaniem, bo temat podobny.
Rodzina, z którą współpracuję podjęła decyzję o przeprowadzce poza teren naszej gminy. Wyjeżdżają za miesiąc. Nie było to w żaden sposób ujęte w planie choć motywowałam ich do tego. Nasz plan obowiązuje do końca miesiąca. Jego postanowienia już nie zostaną zrealizowane Co teraz? Pisać jakąś aktualizację w związku z przeprowadzką (są w końcu różne formalności do pozałatwiania, tyle, że będą je załatwiać mieszkając już tam, więc raczej nie pomogę) czy po wygaśnięciu październikowego planu po prostu napisać notatkę o zakończeniu współpracy z powodu zmiany miejsca zamieszkania?