Zasiłek stały - COVID - sprzedaż mieszkania? - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 08 cze 2021, 13:51

Witam,

Dla klienta skończyło się orzeczenie o niepełnosprawności 31 maja 2021 r. Zgodnie z ustawą covid przedłużam wypłatę zasiłku stałego wszczynając postępowanie. Co jeśli w systemie już w czerwcu mam podgląd, że klient otrzymał orzeczenie o umiarkowanym stopniu, czy mimo to wszczynać postępowanie czy tylko przyjąć klienta na protokół? Co więcej sytuacja klienta uległa zmianie i nie będzie mu przysługiwał zasiłek stały z tego względu że w kwietniu br. sprzedał mieszkanie i kupił mniejsze, a pozostała część pieniędzy z zakupu mieszkania została przeznaczona na pokrycie długów? Pozostałą część pieniędzy dzielę na 12 miesięcy i klient przekroczy ustawowe kryterium i powinien być wywiad i odmowa przyznania zasiłku stałego?
Cathie
Stażysta
Posty: 66
Od: 28 cze 2017, 11:13
Zajmuję się: PS, DM, DE


Napisano: 09 cze 2021, 8:15

Co to znaczy cyt.: "przyjąć klienta na protokół"? :shock:
Po to się wszczyna i prowadzi postępowanie (m. in. przeprowadza się wywiad i gromadzi dokumentację), żeby wyczerpująco ustalić wszelkie okoliczności sprawy i wydać decyzję adekwatnie do zaistniałej sytuacji. Zgodnie z ustawa covidową przedłużenie ważności orzeczenia działa tylko do momentu wydania nowego. Natomiast "uzysk" ze sprzedaży mieszkania dzielisz na 12 miesięcy, jeżeli oczywiście przekracza pieciokrotność kryterium dochodowego - jego (lub ich jako rodziny), zgodnie z art. 8 ust. 11 ustawy o pomocy społecznej.
Quidquid latine scriptum sit, sapienter videtur
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 1560
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: PS/ZI/GKRPA
Lokalizacja: Kątownia, trzecie drzwi po prawej


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x