Oboje z małżonków mają umiarkowany stopień niepełnosprawności. Brak prawa do świadczeń z ZUS. czy w tej sytuacji starając się o zasiłek stały z OPS możemy przyznać jednej osobie zasiłek stały przy braku dochodu w kwocie 456 zł czy dwa zasiłki stałe obojgu?
a jak postąpić w takiej sytuacji?: rodzinę stanowi małżeństwo. żona pobiera zasiłek stały od 4 miesięcy. brak innych dochodów. teraz tj. wrzesień składa małżonek o stały. ona ma 456zł on 228zł. czy teraz należy pomniejszyć kwotę zasiłku stałego żony o ten zasiłek męża, czy pozostawić jej tą kwotę 456zł?
a gdyby facet zamiast złożenia wniosku o zasiłek stały poszedł np. do pracy na 1/4 etatu to wtedy też nie zmieniać kobiecie wysokości stałego? mnie to się wydaje, że w tej sytuacji jak on uzyskuje dochód (nie ważne czy zasiłek stały czy np. praca) to u jego żony trzeba by zweryfikować wysokość stałego. nie jest tak?
Zweryfikować Pani a następnie Panu a później w związku z tą zmianą znowu Pani i a związku z tym też Panu i tak na okrągło - czy o to ci chodzi? - ciągła weryfikacja?
Zarobek jest stały, ( jak zmienny to przelicza się w każdym miesiącu )
Zasiłek w tym przypadku uzależniony jest od kwoty zasiłku - weryfikacja ciągle będzie oba zasiłki zmieniać.