Zaświadczenie o wynagrodzeniu
Zaświadczenie o wynagrodzeniu
Jak to jest z wystawianiem zaświadczenia o zatrudnieniu i wynagrodzeniu? Konkretnie chodzi mi o taki przypadek: osoba wynagrodzenie za sierpień otrzyma 10 września. Kiedy mogę wystawić zaświadczenie o wynagrodzeniu za miesiąc sierpień? czy muszę czekać do dnia wypłaty i dopiero wystawić czy od 1 września ? I na podstawie jakich przepisów?
Re: Zaświadczenie o wynagrodzeniu
Chyba masz angaż i wiesz jakie ma m-czne wynagrodzenie.
Re: Zaświadczenie o wynagrodzeniu
A podstawą wystawienia zaświadczenia o dochodach nie jest lista płac???????? Trochę dziwne mi się wydaje to aby wystawiać zaświadczenie na pdst. angażu.ircia pisze:Chyba masz angaż i wiesz jakie ma m-czne wynagrodzenie.
Re: Zaświadczenie o wynagrodzeniu
A co innego jest na liście niż dane z angażu . Jak nie masz listy jeszcze zrobionej to co nie wydasz zaświadczenia? Zresztą wynagrodzenie jest z reguły stałe . Zmienne składniki występują sporadycznie więc uważam, że dla chcącego nie ma nic trudnego 

Re: Zaświadczenie o wynagrodzeniu
ircia pisze:A co innego jest na liście niż dane z angażu . Jak nie masz listy jeszcze zrobionej to co nie wydasz zaświadczenia? Zresztą wynagrodzenie jest z reguły stałe . Zmienne składniki występują sporadycznie więc uważam, że dla chcącego nie ma nic trudnego
Do tej pory nie miałam z tym problemu... Ale moje wątpliwości powstały z momentem gdy zmarł nam pracownik na kilka dni przed wypłatą wynagrodzenia... Jego konkubina starała się gdzieś o świadczenie (gdy nasz pracownik jeszcze żył)i przedłożyła dochody za zeszły miesiąc ( w tym to zaświadczenie które ja wystawiłam). Przedstawiła dochody naszego pracownika których jeszcze nie otrzymał ( bo wystawiłam zaświadczenie przed wypłatą) i niestety on zmarł. Przedstawiła dochody których w ogóle nie otrzymali.... I co w takim przypadku? Czy wystawianie zaświadczeń przed dniem wypłaty nie jest potwierdzaniem nieprawdy???
Re: Zaświadczenie o wynagrodzeniu
BSZ napisał "Czy wystawianie zaświadczeń przed dniem wypłaty nie jest potwierdzaniem nieprawdy???"
Jest poświadczeniem nieprawdy.
Jest poświadczeniem nieprawdy.
Re: Zaświadczenie o wynagrodzeniu
nie otrzymał ale przepracował m-c i należy się wypłata - w tym przypadku spadkobiercy . Uważam, że nie poświadczyłaś żadnej nieprawdy . Zaświadczenie wydałaś jak pracownik żył.
Oprócz Zaświadczenie o wynagrodzeniu - Kadry przeczytaj również:
Zdegradowana
akta osobowe- prosba o pomoc
wyjścia prywatne
zapytanie o karalność
prośba o podpowiedź
odprawa
usługi opiekuńcze a GIODO
okres wypowiedzenia
3 letni staż pracy w pomocy społecznej
podstepne zwolnieni
umowa o pracę
zmiana wymiaru czasu pracy
dodatkowy urlop 10 dni
obliczanie urlopu
Wykształcenie
likwidacja stanowiska pracy - projekt EFS