Zmiany w dochodach

Wybrane tematy:
Komunikat w sprawie nowych wniosków 500+/ŚW/ŚR w CAS Wzory Decyzji 500+ jak rozpisujecie podatek z US? Jak usprawnić koordynację? Zwalić robotę na gminy... alimenty, od kiedy wyplata - dylematy odnośnie art 19 ust. 4 inspektor ds. świadczeń wychowawczych
ODPOWIEDZ
amm

Zmiany w dochodach

Post autor: amm »

Czy jak są zmiany dochodów ale nie ma to wpływu na przyznane świadczenie, nie przekraczają kryterium, zmiana w dochodzie jest niewielka to czy każdorazowo wszystko wprowadzacie do systemu jako zmianę w związku ze zmianą sytuacji rodziny? Czy wystarczy jak sobie przeliczę i wpinam do teczki. Sygnity radzi żeby każdą zmianę wprowadzać do systemu. Jak robicie?
Awatar użytkownika
mika31
Referent
Posty: 377
Rejestracja: 16 lut 2017, 14:32
Zajmuję się: ŚW
Kontakt:

Re: Zmiany w dochodach

Post autor: mika31 »

robie za każdym razem jak mi ktoś zgłasza zmianę. Wprowadzam do programu, drukuje dochody i wpinam do teczki.
********** :-)

Re: Zmiany w dochodach

Post autor: ********** :-) »

Ja teraz robię jak zaleca SYGNITY. Jak zmienia się dochód , czy jak jest jakaś inna zmiana to wszystko jest lepiej czytelne.
Gregoryj

Re: Zmiany w dochodach

Post autor: Gregoryj »

tak jak wpis wyżej
bogda1

Re: Zmiany w dochodach

Post autor: bogda1 »

a czy wszczynacie postępowanie, gdy wam dostarczą dokumenty o uzyskaniu dochodu?, czy tylko przeliczacie i drukujecie dochód no i do teczki?
amm

Re: Zmiany w dochodach

Post autor: amm »

Ja nie wszczynam postępowania za każdym razem jak ktoś dostarczy dochód uzyskany, przeliczam każdy dochód, od pewnego czasu wprowadzam zmiany tak jak zaleciło Sygnity (choć mam wątpliwości czy ciągnie te dane do sprawozdań, wnioski o zmianę nie kończą się wydaniem decyzji tylko bez nadania biegu), wpinam do teczki, wszczynam postępowanie jak widzę że zmiana będzie miała wpływ na prawo do świadczenia.
ODPOWIEDZ