40 zł dla dziecka urodzonego w Polsce - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 31 maja 2022, 8:15

Czy 40 zł należy się również na dziecko urodzone przez obywatela Ukrainy (który przekroczył granicę po 24.02.22r. w związku z konfliktem) w Polsce?
Andrzej82
Stażysta
Posty: 174
Od: 08 kwie 2014, 15:22
Zajmuję się:


Napisano: 31 maja 2022, 9:10

Podbijam pytanie, gdyż również mam taki przypadek.
[email protected]
Stażysta
Posty: 60
Od: 22 kwie 2021, 8:27
Zajmuję się: DM

Napisano: 31 maja 2022, 10:04

a jaki ma pesel?
paco
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 295
Od: 23 gru 2014, 20:46
Zajmuję się:

Napisano: 31 maja 2022, 14:32

Odpowiedź z urzędu wojewódzkiego:
Uprzejmie informuje, zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2022r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U. z 2022r. poz. 583 z póź. zm) jeżeli obywatel Ukrainy, o którym mowa w art. 1 ust. 1, przybył legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od dnia 24 lutego 2022 r. do dnia określonego w przepisach wydanych na podstawie ust. 4 i deklaruje zamiar pozostania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jego pobyt na tym terytorium uznaje się za legalny w okresie 18 miesięcy licząc od dnia 24 lutego 2022 r. Do określenia okresu pobytu uznawanego za legalny stosuje się art. 57 § 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2021 r. poz. 735, 1491 i 2052). Za legalny uznaje się także pobyt dziecka urodzonego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez matkę, która jest osobą określoną w zdaniu pierwszym, w okresie dotyczącym matki.
Zaś art. 1 ust. 1. ww. ustawy, Ustawa określa szczególne zasady zalegalizowania pobytu obywateli Ukrainy, którzy przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa oraz obywateli Ukrainy posiadających Kartę Polaka, którzy wraz z najbliższą rodziną z powodu tych działań wojennych przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ww. ustawy każdemu podmiotowi, w szczególności osobie fizycznej prowadzącej gospodarstwo domowe, który zapewni zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, o których mowa w art. 1 ust. 1, może być przyznane na jego wniosek, świadczenie pieniężne z tego tytułu nie dłużej niż za okres 120 dni. Od dnia przybycia obywatela Ukrainy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Okres wypłaty świadczenia może być przedłużony w szczególnie uzasadnionych przypadkach.
Związku z powyższym świadczenie pieniężne przysługuje na dziecko urodzone na terytorium Rzeczypospolitej Polskie.
Andrzej82
Stażysta
Posty: 174
Od: 08 kwie 2014, 15:22
Zajmuję się:

Napisano: 09 cze 2022, 16:57

This is verified legit source of my research. I`ve come here kindly just to find a way to boost my knowledge and give me such a credit. You know, when I started blogging, the only thing that came to my mind was how will I be like you guys. I kept digging and continued what I've found and I saw the word Backlinks. It should be helpful, and vice versa, and it should be relevant and meaningful to yours. Do you have any suggestions? Might want look on ours: 슬롯 입금 및 출금
piercewelsh
Stażysta
Posty: 103
Od: 17 lut 2022, 15:04
Zajmuję się: Humble

Napisano: 26 lip 2022, 13:15

Można zapytać z jakiego Urzędu Wojewódzkiego jest ta odpowiedź?
STATER
Praktykant
Posty: 1
Od: 26 lip 2022, 12:16
Zajmuję się: PS

Napisano: 29 lis 2022, 1:40

Czy ktoś coś więcej się wypowie czy na dziecko urodzone w Polsce mające status ukr należy się 40 zł na uchodźca?
Biankaaa
Praktykant
Posty: 24
Od: 26 sty 2019, 0:23
Zajmuję się: Św


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x