art. 7 ust. 12 ustawy jak rozumiecie?

Strona 1 z 2    [ Posty: 18 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 05 wrz 2017, 14:49

Zgodnie z art. 7 ust. 12 wyżej cyt. ustawy osoba, w stosunku do której z powodu nieuregulowania należności za zajmowany lokal mieszkalny wygasła decyzja o przyznaniu dodatku mieszkaniowego, może wystąpić ponownie o jego przyznanie po uregulowaniu zaległości powstałych w okresie obowiązywania tej decyzji.

Jak rozumiecie ten art? Ze szkolenia, na którym był pracownik wynika, że chodzi o ubieganie się o tamten okres, za który były wstrzymane DM. Też tak myslicie? Przecież to bez sensu. Nasz radca uważa, że chodzi o kolejny wniosek . Osoba moze złożyć kolejny wniosek pod warunkiem, że ureguluje tamte zaległości. To szkolenie troche mi w głowie namąciło...
Maxima
Podinspektor
Od: 14 kwie 2017, 9:34
Zajmuję się: DM DE

Napisano: 05 wrz 2017, 14:51

Maxima pisze:Nasz radca uważa, że chodzi o kolejny wniosek . Osoba moze złożyć kolejny wniosek pod warunkiem, że ureguluje tamte zaległości.
Tak to rozumiem i tak traktuję :)
Klara27
Referent
Od: 12 paź 2016, 13:25
Zajmuję się:

Napisano: 05 wrz 2017, 15:34

Do poprzedniej ustawy z 1994 roku był wyrok sądu dotyczący tej kwestii. Więc prawie od zawsze (prawnicy w moim Urzędzie też zawsze byli tego zdania), że "ponowne przyznanie" dotyczy niewypłaconego dodatku. Uregulował zaległości z okresu na który dodatek był przyznany (całe 6 miesięcy) należy na jego wniosek przyznać niewypłacony dodatek. Pozdrawiam
Sabinka
Praktykant
Od: 21 mar 2017, 12:35
Zajmuję się: Dodatki mieszkaniowe i energetyczne.

Napisano: 06 wrz 2017, 7:42

Sabinka pisze: należy na jego wniosek przyznać niewypłacony dodatek. Pozdrawiam
Nie musi składać wniosku. Konieczność wypłacenia wstrzymanych DM wynika z ustawy: "w wypadku uregulowania należności w terminie określonym w zdaniu drugim wypłaca się dodatek mieszkaniowy za okres, w którym wypłata była wstrzymana" (art. 7 ust. 11). Pod warunkiem, że ureguluje w ciągu trzech miesięcy...
Maxima
Podinspektor

Napisano: 06 wrz 2017, 14:10

Maxima, tematem był art. 7 ust. 12 naszej ustawy...
Sabinka
Praktykant

Napisano: 07 wrz 2017, 10:29

Rozumiem, ze mówisz o wypłaceniu DM już po wygasnięciu decyzji...? Trochę to byłoby bez sensu. W zasadzie nie wiadomo co autor miał na myśli ...
Maxima
Podinspektor

Napisano: 08 wrz 2017, 10:29

Maxima, a może otwórz ustawę i przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz ten artykuł.
Sabinka
Praktykant

Napisano: 08 wrz 2017, 10:48

Nie bądź taka dowcipna Sabinka :roll:
Wiele osób podziela zdanie Klary 27. Myślisz, że Pani prowadząca szkolenie również nie przeczytała ustawy ? ;)
Zresztą, chyba nikomu nie przyszłoby do głowy jeszcze raz złożyć wniosek na DM na okres wstecz, tym bardziej, ze decyzja wygasła. Nasi petenci nie mają takiej wiedzy i świadomości...
Maxima
Podinspektor

Napisano: 08 wrz 2017, 11:43

Śledząc forum można się przekonać jak różne jest podejście do tych samych zagadnień, często bardzo zaskakujące. Trzeba się trzymać swoich przekonań i opinii swoich prawników, a przede wszystkim doświadczeń odwołań do SKO.
Sabinka
Praktykant

Napisano: 11 wrz 2017, 13:53

Ja bym sobie życzył jednak, żeby trzymać się zdrowego rozsądku. Skoro decyzja wygasa to co za sens jest wznawiać wypłaty dodatku z tej decyzji? Po co ją w ogóle wygaszać, można by zostawić dodatek w zawieszeniu i czekać do usranej śmierci aż dopłaci. Jeśli petent nie zmieścił się w terminie przewidzianym w bublu zwanym ustawą o DM, choćby o jeden dzień, to traci go, bo decyzja o przyznaniu ww. świadczenia wygasła. Ale już w tym dniu może ponownie ubiegać się o jego ponowne PRZYZNANIE na normalnej drodze tj. wnioskiem o przyznanie dodatku mieszkaniowego, nawet jeśli nowa decyzja będzie okresem zachodzić na wygaszoną decyzję. Chyba, ze znacie inny sposób na przyznanie dodatku?

Wiem, widziałem orzeczenia. Wiem, śmiałem się ze szkolących. Zdrowy rozsądek, tego się trzymajmy.
Gość
Stażysta
Od: 11 kwie 2014, 11:23
Zajmuję się:

Strona 1 z 2    [ Posty: 18 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny