Czy wydajecie juz decyzje na dożywiani? - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 3 z 5    [ Posty: 47 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 17 gru 2013, 21:26

~kt

Napisano: 17 gru 2013, 21:37

I co z tego ,że jest uchwała i dalej nic
~Lena

Napisano: 17 gru 2013, 22:17

~mirka

Napisano: 17 gru 2013, 22:50

i wszystko jasne:

Monitor Polski – dziennik urzędowy wydawany przez Prezesa Rady Ministrów, służący do urzędowego ogłaszania aktów prawnych wewnętrznie obowiązujących wydawanych przez naczelne organy władzy państwowej.

W odróżnieniu od aktów normatywnych publikowanych w Dzienniku Ustaw, akty prawne ogłaszane w Monitorze Polskim nie mogą być źródłem praw i obowiązków dla obywateli.
~start

Napisano: 18 gru 2013, 9:31

Z Konstytucji:
Art. 93.
1. Uchwały Rady Ministrów oraz zarządzenia Prezesa Rady Ministrów i ministrów mają charakter wewnętrzny i obowiązują tylko jednostki organizacyjnie podległe organowi wydającemu te akty.
2. Zarządzenia są wydawane tylko na podstawie ustawy. Nie mogą one stanowić podstawy decyzji wobec obywateli, osób prawnych oraz innych podmiotów.
3. Uchwały i zarządzenia podlegają kontroli co do ich zgodności z powszechnie obowiązującym prawem.
~Łukasz

Napisano: 18 gru 2013, 11:51

Art. 18. 1. Do zadań zleconych z zakresu administracji rządowej realizowanych przez gminę należy:
6) realizacja zadań wynikających z rządowych programów pomocy społecznej, mających na celu ochronę poziomu życia
osób, rodzin i grup społecznych oraz rozwój specjalistycznego wsparcia;
2. Środki na realizację i obsługę zadań, o których mowa w ust. 1, zapewnia budżet państwa.

Wystarczy więc powołać w podstawie prawnej ten artykuł i wystarczy.
Narzekamy na biurokrację a na każde działanie chcemy mieć odrębną ustawę, rozporządzenie itp.
Na drugi plan schodzi samo pomaganie.

~herbi

Napisano: 18 gru 2013, 12:01

herbi jesteś w błędzie bo nie o ten art. chodzi ponieważ program jest realizowany w oparciu o art. `17 ust. 1 pkt 3 i 14 to jest zadanie własne gminy o charakterze obowiązkowym . Zobacz do załącznika do Uchwały
~ja

Napisano: 18 gru 2013, 12:03

Uważam, że na podstawie uchwały Rady Ministrów można wydawać decyzje administracyjne, ponieważ program został uchwalony na podstawie art. 136 ust. 2 o ustawy o finansach publicznych. Art. 136 ust. 2: \" Programy wieloletnie są ustanawiane przez Radę Ministrów w celu realizacji strategii przyjętych przez Radę Ministrów, w tym w zakresie obronności i bezpieczeństwa państwa... \" Strategicznym celem programu jest ograniczenie zjawiska niedożywienia dzieci i młodzieży z rodzin o niskich dochodach ... .
~Ryska

Napisano: 18 gru 2013, 12:05

Nie siejcie zamętu znawcy prawa.
~BadAss

Napisano: 18 gru 2013, 12:10

drukować czy nie drukować a jeśli tak to czy już czy w styczniu dopiero???
~to jak


  
Strona 3 z 5    [ Posty: 47 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x