D kiedy świadczenie r.z do dnia pełnoletności?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 19 sty 2015, 15:34

Na jaki okres przyznajecie świadczenie rodzinie zastępczej? wychowanek dnia np.19.02.2015t.kończy 18 lat do kiedy dajecie świadczenie do dnia 19, czy do dnia 18? u nas trwają spory...
pozdrawiam z góry dzięki :cry:
nari
Praktykant
Posty: 6
Od: 08 wrz 2005, 20:03
Zajmuję się:
Lokalizacja: Bartoszyce, polska


Napisano: 20 sty 2015, 8:34

Świadczenie do dnia poprzedzającego osiągnięcie pełnoletności, czyli w tym przypadku do dnia 18.02.2015r. Od dnia 19.02.2015r. przyznaje się pomoc na kontynuowanie nauki.
racjonalna

Napisano: 20 sty 2015, 8:49

Oczywiście do dnia poprzedzającego ukończenie 18 r. ż tj. 18.02. i tak samo jak nari od 19.02 albo świadczenie na kontynuacje lub jeżeli pozostał świadczenie dla r-z z pełnoletnim na nowej decyzji.
Paula87
Praktykant
Posty: 25
Od: 16 gru 2014, 10:06
Zajmuję się:

Napisano: 20 sty 2015, 14:07

ok dzięki a na jakiej podstawie prawnej? dzięki
nari
Praktykant
Posty: 6
Od: 08 wrz 2005, 20:03
Zajmuję się:
Lokalizacja: Bartoszyce, polska

Napisano: 22 sty 2015, 8:40

Na podstawie art. 104 i art 108 k.p.a. (t.j. Dz.U. z 2013 r., poz. 267) oraz art. 35 ust. 1, art 37 ust.2, pkt. 1, art. lit. a, 39 ust. 1 pkt 1 lit. b, art. 80 ust. 1 pkt 2, art. 82 ust.1, ust. 2, art. 87 ust. 1 i ust. 4, art. 88 ust. 1 i ust. 4 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U. z 2013r. poz. 135 z późn. zm.) oraz Upoważnienia Staro¬sty .................... dla Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w ................... z dnia 14 ............. 2012r.
postanawiam:
1. przyznać świadczenie na pokrycie kosztów utrzymania pełnoletniego ................................z ur. .........................r. przebywającej w rodzinie zastępczej niezawodowej począwszy od dnia 20 grudnia 2013r. do dnia 31 sierpnia 2017r. w kwocie 1.000,00 zł (słownie: tysiąc złotych) miesięcznie,
Paula87
Praktykant
Posty: 25
Od: 16 gru 2014, 10:06
Zajmuję się:

Napisano: 22 sty 2015, 9:49

ok dzięki, a skąd wynika, że przyznajecie świadczenie do dnia wcześniejszego niż tego w którym osiągnie pełnoletność?
u nas świadczenia szły właśnie do dnia osiągnięcia pełnoletności, a teraz mamy je zmienić a na jakiej podstawie?
nari
Praktykant
Posty: 6
Od: 08 wrz 2005, 20:03
Zajmuję się:
Lokalizacja: Bartoszyce, polska

Napisano: 22 sty 2015, 11:10

Dniem osiągnięcia pełnoletności jest ten 19.02, to dlaczego za ten dzień płacicie? do 18. ma być płacone, a od 19.02. z nowej decyzji jeśli chce pozostać w rodzinie zastępczej albo na kontynuowanie nauki w drugim przypadku.
Klamcia

Napisano: 22 sty 2015, 13:40

art. 112 Kodekcu cywilnego
pcprx

Napisano: 29 lut 2016, 21:46

Dzięki wielkie
nari
Praktykant
Posty: 6
Od: 08 wrz 2005, 20:03
Zajmuję się:
Lokalizacja: Bartoszyce, polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny