Debata o przyszłości pomocy społecznej w Polsce - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 3 z 6    [ Posty: 57 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 27 sty 2014, 22:58

najbardziej podoba mi się tytuł debaty:
\"Wpływ projektowanych zmian w Ustawie o pomocy społecznej
na programy kształcenia do pracy socjalnej \"
nic dodać nic ująć
~mini ster

Napisano: 28 sty 2014, 11:25

Ciekawe!
~mega ster

Napisano: 29 sty 2014, 0:05

Debata o przyszłości pracy socjalnej

Polskie Stowarzyszenie Szkół Pracy Socjalnej zorganizowało dnia 27 stycznia 2014 roku w Warszawie debatę nt. wpływu projektowanych zmian w ustawie o pomocy społecznej na program kształcenia do pracy socjalnej. Wśród uczestników debaty byli pracownicy socjalni z Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy społecznej - reprezentujący głos praktyków. O planowanych zmianach mówili przedstawiciele środowiska akademickiego - wykładowcy pracy socjalnej oraz Pani dyrektor Krystyna Wyrwicka z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Więcej na ten temat:

https://www.facebook.com/federacja.socjalnych

http://www.opsursynow-zzp.waw.pl/

Debata w MPiPS niebawem

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) poinformowało, że debata dotycząca założeń do zmian w ustawie o pomocy społecznej odbędzie się dnia 31.01.2014 r. W organizowanym spotkaniu wezmą udział przedstawiciele reprezentujący organizacje społeczne, związki zawodowe, samorząd lokalny, pracodawców, niezależnych ekspertów oraz stronę ministerialną. http://www.ops.pl/news.php?id=26522
angoc

Napisano: 29 sty 2014, 23:13

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej otrzymała odpowiedź z MPiPS na uprzednio zadane 32 pytania. Pismo z ministerstwa precyzyjnie odnosi się do każdego z pytań i wyjaśnia wątpliwości. Wiele jest jednak nadal niejasności. Już w piątek, 31 stycznia br. odbędzie się w MPiPS Debata nt. planowanych zmian w systemie pomocy społecznej.
angoc

Napisano: 29 sty 2014, 23:47

To prosimy o prezentacje!
~Yumacz

Napisano: 30 sty 2014, 0:36

Dziś pewne jest to, że relacje z planowanej debaty w MPiPS
pojawią się na stronach internetowych:

https://www.facebook.com/federacja.socjalnych
http://www.opsursynow-zzp.waw.pl
http://www.ops.pl

Możliwe, że pojawią się również relacje na stronie http://www.mpips.gov.pl

Prezentacja? Obecnie dostępna jest prezentacja MPiPS na temat planowanych zmian.
Czy będzie nowa prezentacja, która uwzględni korekty wprowadzone w fazie konsultacji pierwszej wersji założeń do zmian w ustawie o pomocy społecznej?

ZAŁOŻENIA DO PROJEKTU USTAWY O POMOCY SPOŁECZNEJ I USŁUGACH SOCJALNYCH

[ prezentacja MPiPS ].pdf
http://zalaczniki.ops.pl/mpips/zalozeni ... ntacja.pdf

angoc

Napisano: 30 sty 2014, 11:35

Chodzi mi o odpowiedzi na zadane 32 pytania
~Yumacz

Napisano: 30 sty 2014, 11:49

Polska Federacja Związkowa zapewne niebawem udostępni ten dokument z MPiPS.
~pracownik socjalny

Napisano: 30 sty 2014, 16:40

Rząd urządza sobie \"jajecznicę\" a skorupki sprzątają OPS-y. Jakiego profesjonalizmu wymaga się od pracowników socjalnych, kiedy to urzędnicy rządowi, dysponujący sztabem prawników, przygotowują taki bubel, jak wieloletni program w sprawie dożywiania? Większość OPS-ów w Polsce pozbawiona jest obsługi prawnej a tu raptem okazuje się w 2014 roku, że muszą przygotować na duch Uchwały naprawiające bubel rządowy. Mało tego, to strona rządowa zamiast wykorzystując swój sztab prawników, zlecić przygotowanie wzorów takich uchwał, co przecież dla nich to pikuś, i rozesłania do OPS-ów, tak by sprawnie naprawić to co zostało spier... przez nich samych, to nęka się OPS-y w okresie nasilonej bzdurnej sprawozdawczości dodatkowymi sprawozdaniami w rodzaju: a czy już przyjęto uchwały czy nie, a jak nie to kiedy. Cobyście nie odpowiedzieli to i tak za tydzień znowu zadamy wam to pytanie. Acha i jeszcze najlepsze, odpowiedzi do godziny 13:00.
A obowiązki względem podopiecznych na bok, bo trzeba odpowiadać na pilniejsze sprawozdania.
~ale heca

Napisano: 30 sty 2014, 16:52

Drugi bubel to dodatek energetyczny, gdzie samorządy za rozpatrzenie wniosku o przyznanie dodatku każą wnosić 10 zł opłaty skarbowej. Dodatek 11 zł a opłata skarbowa 10 zł.
~ale heca


  
Strona 3 z 6    [ Posty: 57 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x