decyzje na rehabilitację społeczną?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 10 lip 2015, 8:50

Czy ktoś z Was wydaje decyzje administracyjne na turnusy i być może resztę zadań z zakresu rehabilitacji społecznej?

Wyroki sądów w tej kwestii są niejednoznaczne.
Mamy jednego problemowego klienta, który złożył skargę do SKO, które uchyliło jego odwołanie, potem odwołał się do WSA. WSA uznało, że robimy źle wydając tylko informacje i nakazało nam wydanie w jego sprawie decyzji, co ostatecznie musiało podtrzymać SKO. Teraz nasz radca prawny uważa, że musimy na wszystkie zadania wydawać decyzje administracyjne a to prawie tysiąc wniosków w ciągu roku.

Żaden z przepisów ustawy o pomocy społecznej oraz ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, czy też Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2007 roku w sprawie turnusów rehabilitacyjnych nie stanowi, że wydaje się decyzje administracyjne w sprawach dofinansowanych ze środków PFRON do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym. Do tej pory kierowaliśmy się zapisem ustawodawcy, który stwierdza, iż organ właściwy udziela wyłącznie informacji na temat rozpatrzenia wniosku i nie wskazał organu, do którego Wnioskodawca mógłby zaskarżyć otrzymaną informację, ani też nie określił trybu, w którym ta informacja mogłaby zostać ewentualnie zaskarżona.

Z góry dzięki
marcinle


Napisano: 10 lip 2015, 9:16

Nie ma takiej konieczności póki co. Wysyłamy jedynie informację do wnioskodawcy. W czerwcu na szkoleniu PFRON była mowa o tym, ze być może zostaną wprowadzone decyzje administracyjne ale póki co tak jak napisałaś wyżej nie ma takiego obowiązku.
K.Y


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny