DOFINANSOWANIE DO WYPOCZYNKU DLA PEŁNOLETNIEGO WYCHOWANKA

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 08 lip 2015, 11:08

przyznajecie? co w przypadku jeżeli rodzina złoży wniosek o dofinansowanie do wypoczynku dla 3 dzieci w tym dwóch pełnoletnich, niby od 19 września znieśli ten zapis że od 6-18 roku życia.......
KERO


Napisano: 08 lip 2015, 12:16

Nie przyznajemy... nie ma zapisu wiekowego, ale jest słowo "dziecko"... Należy się zapoznać z definicją "dziecka", która stwierdza, że jest to istota ludzka do osiągnięcia pełnoletności...
KasiaMOPS

Napisano: 10 lip 2015, 0:22

idąc twoim tokiem myślenia rodzinie zastępczej w której przebywa pełnoletni wychowanek nie można przyznać świadczenia na pokrycie kosztów utrzymania dziecka? bo pełnoletni już nim nie jest......to po co zmieniali w ogóle treść tego art. o wypoczynku usuwając limit wiekowy? nie rozumie już nic......
KERO

Napisano: 10 lip 2015, 9:33

Odsyłam do przepisów.
W dotychczasowej rodzinie zastępczej jest OSOBA, KTÓRA OSIĄGNĘŁA PEŁNOLETNOŚĆ.

Art. 37 ust. 1 pisze, że objęcie DZIECKA jedną z form pieczy zastępczej następuje na okres NIE DŁUŻSZY niż do osiągnięcia pełnoletności.
W kolejnym artykule już mowa o osobie, która osiągnęła pełnoletność (nie dziecko!)

Artykuły dotyczące osób pełnoletnich nie mówią o "dzieciach" tylko o osobach....

W rodzinie zastępczej, w której dziecko osiągnęło pełnoletność przyznaje się świadczenie na utrzymanie w DOTYCHCZASOWEJ rodzinie zastępczej PEŁNOLETNIEGO wychowanka.

Tak trudno zrozumieć słowo pisane w ustawie? Nie ma dziecka pełnoletniego!

Limit wiekowy został usunięty, chociażby dlatego, że wcześniej dzieci poniżej 6 lat nie mogły zostać tym objęte...
Obecnie artykuł dotyczy wszystkich dzieci...nawet noworodków aż do pełnoletności.
KasiaMOPS

Napisano: 13 lip 2015, 9:02

https://www.rpo.gov.pl/sites/default/fi ... 032014.pdf
https://www.rpo.gov.pl/sites/default/fi ... awczej.pdf

dla mnie już wszystko jasne, nie na darmo usunęli ten limit wiekowy :)
KERO

Napisano: 13 lip 2015, 10:58

Założenie było pewnie takie, by i pełnoletni skorzystali...niestety niefortunnie (a może celowo) zostawili słowo "dziecko"...
Nie tylko nasz prawnik tak uważa... mieliśmy już wniosek ws. wychowanka z porozumienia i inny powiat również odmówił, argumentując tym, że dofinansowanie dotyczy dziecka...

Przepis obecnie brzmi tak:
"Rodzinie zastępczej (...) starosta może przyznać:
1) dofinansowanie do wypoczynku poza miejscem zamieszkania dziecka; (...)"
a mógłby brzmieć tak:
"Rodzinie zastępczej (...) starosta może przyznać:
1) dofinansowanie do wypoczynku poza miejscem zamieszkania dziecka lub osoby, o której mowa w art. 37 ust. 2; (...)".

Niestety, jak zwykle powstał bubel. Powyższe linki, które wstawiła KERO jedynie potwierdzają, że chciano by ten wypoczynek był również dla pełnoletnich wychowanków przebywających w rodzinie zastępczej.

Niemniej jednak skoro istnieje prawna definicja "dziecka" nie można jej nadinterpretować.

Póki co... zmiana pozwala na przyznanie dofinansowanie młodszym dzieciom, poprzedni zapis dyskryminował dzieci poniżej 6 lat, co było widoczne, jeśli rodzina miała dzieci np. w wieku 8 i 4 lat... Niby dlaczego te młodsze nie mogło dostać dofinansowania? Teraz już dostanie.
KasiaMOPS

Napisano: 01 sie 2015, 19:47

Witam. Czy o dofinansowanie do wypoczynku rz może się starać niezależnie od powiatu, czy jest to świadczenie obligatoryjne? Czy tylko od dobrej woli powiatu zależy otrzymanie dofinansowania do wypoczynku...?
bolek

Napisano: 04 sie 2015, 7:56

decyzją przyznaje powiat gdzie dziecko wraz z rodziną mieszka, jak dziecko pochodzi z innego powiatu to pytamy ich czy nam zwrócą kasę za przyznanie wypoczynku ( to też zależy co mamy w porozumieniach itp. )
TOMASZ6


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny