jak byście zrobili?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 24 lis 2014, 13:49

Osoba bezdomna opuściła osrodek dla bezdomnych i pojechała w polskę, ma zasiłek stały do wypłaty w kasie. raz nie odebrała zasiłku - teraz mam kolejny miesiac i nie wiem co zrobić? jeśli wstrzymać lub uchylic decyzję to na jakiej podstawie, jak to robic po kolei? wezwać? bez sensu skoro nie znam adresu? jak byscie zrobili?
katek


Napisano: 24 lis 2014, 14:22

Art. 106a. 1 UPS. Jeżeli osoba uprawniona nie podejmuje świadczeń pieniężnych przez dwa kolejne miesiące kalendarzowe, wstrzymuje się wypłatę tych świadczeń oraz wszczyna postępowanie wyjaśniające w celu sprawdzenia przyczyn nieodbierania świadczeń.

Wyslij wszczęcie na ostatni znany adres. Jeżeli w trakcie poprzednich postępowań osoba została poinformowana została o treści 41 KPA, prowadzisz postępowanie zostawiając pisma w aktach sprawy ze akutkiem doreczenia.

potem Art. 106a.3 UPS W przypadku gdy z osobą, o której mowa w ust. 1, nie można przeprowadzić rodzinnego wywiadu środowiskowego i mimo prawidłowo dostarczonego wezwania do stawienia się w ośrodku pomocy społecznej celem złożenia wyjaśnień osoba nie stawiła się w wyznaczonym terminie, stwierdza się, w drodze decyzji administracyjnej, wygaśnięcie decyzji przyznającej świadczenie.
---


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny