jak powinno wyglądać postanowienie -wzór

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 20 ]

Moderator: heiland

Napisano: 10 paź 2019, 8:32

Studenci przychodzą teraz o wydanie zaświadczenia o sytuacji dochodowej i majątkowej. Jeżeli student nie pobiera z ops żadnych świadczeń , obowiązuje teraz wydanie postanowienia o odmowie wydania zaświadczenia. Macie jakieś wzory jak powinno takie postanowienie wyglądać. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
BarbaraOPS1
Praktykant
Posty: 26
Od: 08 cze 2017, 11:42
Zajmuję się: Fundusz alimentacyjny


Napisano: 10 paź 2019, 8:47

A na podstawie jakiego przepisu "obowiązuje wydanie postanowienie o odmowie wydania zaświadczenia" ??
AD1988
Stażysta
Posty: 162
Od: 02 sty 2019, 8:55
Zajmuję się: PS, KDR,

Napisano: 10 paź 2019, 11:56

KPA Art. 219. Odmowa wydania zaświadczenia bądź zaświadczenia o treści żądanej przez osobę ubiegającą się o nie następuje w drodze postanowienia, na które służy zażalenie.
LuuLane
Stażysta
Posty: 132
Od: 15 maja 2017, 7:44
Zajmuję się: PS

Napisano: 10 paź 2019, 12:55

a dlaczego odmawiasz wydania zaświadczenia?
Z poważaniem
thorgal70
Praktykant
Posty: 30
Od: 16 lis 2016, 13:39
Zajmuję się: PS/FA

Napisano: 10 paź 2019, 13:00

thorgal70 pisze:a dlaczego odmawiasz wydania zaświadczenia?
no właśnie tez tego nie rozumiem ? my do tj pory wydawaliśmy że nie pobiera i już !
AD1988
Stażysta
Posty: 162
Od: 02 sty 2019, 8:55
Zajmuję się: PS, KDR,

Napisano: 10 paź 2019, 13:01

thorgal70 pisze:
10 paź 2019, 12:55
a dlaczego odmawiasz wydania zaświadczenia?
Dlatego że znamy KPA a dokładnie art 218. Tam jasno wszystko jest napisane
pracownik ops
athena83
Stażysta
Posty: 107
Od: 24 sie 2007, 16:37
Zajmuję się:
Lokalizacja: Grójec, Polska

Napisano: 10 paź 2019, 13:49

Nadal nie widzę podstaw do odmowy wydania zaświadczenia zwłaszcza, że studenci są zobowiązani do dostarczenia takiego zaświadczenia.
Art. 88 ust.4 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
Z poważaniem
thorgal70
Praktykant
Posty: 30
Od: 16 lis 2016, 13:39
Zajmuję się: PS/FA

Napisano: 10 paź 2019, 13:56

thorgal70 pisze:
10 paź 2019, 13:49
Nadal nie widzę podstaw do odmowy wydania zaświadczenia zwłaszcza, że studenci są zobowiązani do dostarczenia takiego zaświadczenia.
Art. 88 ust.4 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
nas to nie obowiązuje.... kpa jest ważniejsze. I właśnie nie mamy podstaw do wydania zaświadczeń. Bo jak mówi kpa możemy wydać zaświadczenie o faktach nam znanych a nie możemy gromadzić dokumentów tylko do zaświadczeń
pracownik ops
athena83
Stażysta
Posty: 107
Od: 24 sie 2007, 16:37
Zajmuję się:
Lokalizacja: Grójec, Polska

Napisano: 10 paź 2019, 14:11

Sprawa nie dotyczy pomocy społecznej ale opisuje problem zaświadczeń.

II SA/Bk 75/10 - Wyrok WSA w Białymstoku
"Ubiegającym się o zaświadczenie chodziło o potwierdzenie lub – jak się wydaje – o zaprzeczenie, że organ nadzoru budowlanego prowadził merytoryczne działania wobec spornej inwestycji w konsekwencji wstrzymania pozwolenia na budowę przez organy administracji architektoniczno – budowlanej. Zaświadczenie miało zatem potwierdzać stan rzeczy związany z funkcjonowaniem organu nadzoru budowlanego. W tej sytuacji za całkowicie nietrafne należy uznać stwierdzenie przez organ I instancji, iż żądana treść zaświadczenia nie mieściła się w zakresie określonym przepisem art. 217 par. 2 kpa."
Z poważaniem
thorgal70
Praktykant
Posty: 30
Od: 16 lis 2016, 13:39
Zajmuję się: PS/FA

Napisano: 10 paź 2019, 15:12

Z tym wyrokiem przestrzeliłeś, bo tu nie chodzi o cyt.: „potwierdzenie lub – jak się wydaje – o zaprzeczenie” określonych faktów”. Student chce konkretnie zaświadczenie o swojej sytuacji. Ale zgodzę się tym, że jeżeli student nie korzysta z pomocy społecznej, to OPS powinien wydać zaświadczenie właśnie takiej treści, że student nie korzysta z pomocy i ośrodek nie zna jego sytuacji. Natomiast jeżeli student się z tym nie zgadza, to dopiero wtedy organ musi mu odmówić postanowieniem, bo na podstawie prowadzonej przez siebie ewidencji, nie może wydać zaświadczenia potwierdzającego sytuację studenta.

Poza tym w ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U.2018.1668 z późn. zm.), nie jest nigdzie napisane, że ośrodek wydaje/ma wydać/musi wydać/zobowiązany jest wydać studentowi zaświadczenie określonej treści! Art. 88 ust. 4 tejże ustawy mówi jedynie o tym, że Rektor albo komisja odmawia stypendium, jeżeli student nie dołączy do wniosku o stypendium zaświadczenia z OPS o swojej sytuacji. Nie ma żadnych innych uregulowań prawnych odnośnie do tych zaświadczeń. A więc jeżeli żaden przepis szczególny na to nie wskazuje, to nadal obowiązują nas przepisy ogólne w sprawie wydawania zaświadczeń, czyli art. 217-220 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U.2018.2096 z późn zm.).
***Nie udzielam porad na prywatne wiadomości***
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 490
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: warsztatem PS - głównie usuwaniem awarii życiowych, naprawami problemów bytowych i innymi robotami socjalnymi;)
Lokalizacja: Kraina Polan, Wygwizdowie Totalne, Gmina Wygnajewo;)


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 20 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny